Zespół

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami członków zespołu kancelarii Oniszczuk & Associates.

Maciej Oniszczuk

Wspólnik

Prezes Zarządu. Ukończył studia jednolite magisterskie na kierunku Prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest doktorantem w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 

Jest członkiem Rad Nadzorczych w licznych spółkach akcyjnych. Założyciel fundacji probono im. Juliusza Stanisława Harbuta. Swoją karierę zawodową rozpoczął od pracy w PriceWaterhouseCoopers we Wrocławiu.

 

Działalność zawodową skupia na szeroko rozumianym prawie gospodarczym, w tym w szczególności prawie handlowym. Zajmuje się również sprawami z zakresu postępowania cywilnego oraz doradza przedsiębiorcom w ich bieżącej działalności. Ma duże doświadczenie w reprezentowaniu Klientów w sporach przed sądami powszechnymi.

 

W trakcie dotychczasowej pracy był jedną z osób odpowiedzialnych za obsługę prawną spółek debiutujących na rynku NewConnect.

Maciej Różycki

Radca prawny

Radca Prawny. Wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu.

 

W 2010 r. ukończył jednolite studia magisterskie na kierunku Prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W roku akademickim 2007/2008 w ramach programu Sokrates/Erasmus studiował na Wydziale Prawa na Uniwersytecie Karl-Franzens-Universität Graz.

 

Jako prawnik posiada bogate i wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców, a także reprezentowaniu osób fizycznych i prawnych w postępowaniach cywilnych oraz gospodarczych. Podczas pracy zawodowej w kancelariach prawnych zdobył szerokie doświadczenie i umiejętności z rozmaitych dziedzin prawa. Posiada dużą wiedzę i praktykę w zagadnieniach dotyczących w szczególności prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego oraz szeroko pojętego prawa gospodarczego.

 

Z Kancelarią związany jest od 2015 r. Aktywnie uczestniczy w działalności fundacji pro-bono im. Juliusza Stanisława Harbuta.
Biegle włada językiem angielskim.

Daria Kwiatkowska

Młodszy Prawnik/Junior Lawyer

Studentka Prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Podczas studiów była członkiem komitetów organizacyjnych konferencji. Doświadczenie zdobywała w działach prawnych spółek kapitałowych oraz działając jako wolontariusz w Uniwersyteckiej Poradni Prawnej przy Uniwersytecie Wrocławskim. W ramach pracy magisterskiej bada problematykę prawnopodatkowych aspektów łączących się spółek kapitałowych.

 

W kancelarii zajmuje się bieżącą obsługą korporacyjną spółek prawa handlowego, w tym przeprowadzaniem zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym. Odpowiada za rejestrację spółek prawa handlowego w Polsce — zarówno drogą tradycyjną jak i za pomocą systemu teleinformatycznego S24, a także za granicą w takich jurysdykcjach jak Malta i Cypr oraz m.in. Estonia czy Macedonia.
Autorka publikacji na znanych portalach prawniczych z zakresu prawa handlowego, gospodarczego oraz cywilnego. Obsługuje klientów w języku polskim i angielskim.

 

W czasie wolnym od obowiązków zawodowych interesuje się aranżacją wnętrz. Kocha podróże, wycieczki rowerowe oraz piesze.

Kaja Żmijewska

Młodszy prawnik / Junior Lawyer

Studentka prawa na Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu. Laureatka stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Doświadczenie zdobywała pracując we wrocławskich kancelariach prawnych
i firmie windykacyjnej. W ramach pracy magisterskiej zajmuje się problematyką ochrony praw zwierząt w świetle odpowiedzialności karnej w Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Z kancelarią Oniszczuk & Associates związana od 2017 roku. Do jej obowiązków należy bieżąca obsługa spółek prawa handlowego, w sposób tradycyjny jak i za pośrednictwem systemu teleinformatycznego – S24,   w szczególności wsparcie w codziennej działalności, ich rejestracja oraz transformacja. Odpowiada za rejestracje spółek za granicą w takich jurysdykcjach jak Irlandia, Gibraltar, a także stan Delaware w USA i Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Obsługuje klientów w języku polskim i angielskim. Autorka publikacji na znanych portalach prawniczych.

 

W czasie wolnym od obowiązków zawodowych interesuje się zdrowym trybem życia promując autorskie przepisy. Kocha góry oraz piesze wycieczki jak i dalekie podróże.

Kamil Glapiński

Aplikant adwokacki

Aplikant adwokacki przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie obronił pracę magisterską z zakresu odpowiedzialności związanej z nielojalnym prowadzeniem negocjacji.

 

Pracę zawodową rozpoczął już na pierwszym roku studiów. Zdobywał doświadczenie w wyróżniających się i utytułowanych wrocławskich kancelariach prawnych. Aktywność zawodową koncentruje przede wszystkim w szeroko pojętym prawie cywilnym, a także prawie administracyjnym (związanym z ochroną środowiska, prawem budowalnym, prawem lotniczym). Specjalizuje się w sprawach związanym z prawem gospodarczym,  w tym prawem kontraktów, a także szeroko pojętym dochodzeniem roszczeń.

 

W Kancelarii Oniszczuk & Associates zajmuje się przede wszystkim sprawami procesowymi. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w obsłudze bieżącej przedsiębiorców, a także praktykę
w dziedzinie prawa handlowego.

 

Nieumiarkowany pasjonat motoryzacji, a w wolnych chwilach poświęcający się ukochanej oraz niesfornemu kociemu członkowi rodziny.

Jakub Gaweł

Aplikant radcowski

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie studiów członek Uniwersyteckiej Poradni Prawnej. W Instytucie Prawa Cywilnego obronił pracę magisterską z zakresu swobody zawierania umów obligacyjnych w świetle przepisów Kodeksu cywilnego.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem prawazobowiązań i prawa kontraktów. Odpowiada również za doradztwo na rzecz podmiotów gospodarczych. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych wrocławskich kancelariach i firmach consultingowych, gdzie miał możliwość doradzania zarówno osobom fizycznym, jak i dużym przedsiębiorstwom z wielu branż, m. in. IT, automotive czy deweloperskiej. Prowadził również sprawy z zakresu ubezpieczeń o odszkodowania i zadośćuczynienia. Świadczy obsługę prawną w języku polskim i angielskim.

 

W czasie wolnym od obowiązków służbowych pasjonat piłki ręcznej, gotowania i podróży.

Agata Burek

Prawnik / Specjalista ds. marketingu

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz słuchaczka studiów podyplomowych Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Wielokrotna stypendystka stypendium Rektora dla najlepszych studentów. W ramach pracy magisterskiej zajmowała się problematyką identyfikacji elektronicznej. Podczas studiów była członkiem komitetów organizacyjnych wielu konferencji oraz konkursów. Swoje doświadczenie zdobywała praktykując i pracując we wrocławskich kancelariach adwokackich, radcowskich i notarialnych.

 

Z Kancelarią Oniszczuk & Associates związana jest od 2017 r. W ramach swojej pracy łączy prawo i marketing. Do zakresu jej obowiązków należy rejestracja spółek prawa handlowego drogą tradycyjną oraz za pomocą systemu teleinformatycznego S24, bieżąca obsługa przedsiębiorców, w tym przeprowadzanie zmian w rejestrze KRS jak i sporządzanie umów dla podmiotów gospodarczych. Odpowiada również za rejestrację spółek za granicą w takiej jurysdykcji jak Wielka Brytania. Pracuje
w języku polskim i angielskim.

 

Dodatkowo zarządza działaniami marketingowymi Kancelarii, m.in. organizuje ogólnopolskie konferencje z zakresu prawa dla biznesu, zdobywa i utrzymuje współprace z portalami gospodarczymi, a także dba o wizerunek Kancelarii w social mediach.

 

W czasie wolnym od obowiązków zawodowych interesuje się teatrem, czyta książki, gotuje oraz aktywnie spędza czas amatorsko tańcząc taniec towarzyski i trenując fitness.

Mateusz Lewicki

Doradca Podatkowy

Doradca Podatkowy (nr wpisu 12885). Specjalizuje się w obsłudze podatkowej firm. Prowadzi kancelarię podatkową Profit z 26 letnią tradycją, zarządza zespołem 12 księgowych.