Firma na Gibraltarze

Gibraltar jest niewielkim brytyjskim terytorium zamorskim, położonym na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Szereg czynników takich jak rozwijająca się gospodarka, korzystne rozwiązania podatkowe, stabilność polityczna oraz specjalny status w obrębie UE przyczyniają się do wzrostu zainteresowania Gibraltarem wśród przedsiębiorców z całego świata.

Zakładanie firmy na Gibraltarze

Od 1973 roku Gibraltar jest członkiem Unii Europejskiej. Status Gibraltaru w ramach Unii Europejskiej reguluje art. 227 pkt. 4 Traktatów Rzymskich, zgodnie z którym postanowienia Traktatu mają zastosowanie także do terytoriów europejskich, za których stosunki zewnętrzne odpowiedzialne jest Państwo Członkowskie. Jednak pomimo bycia częścią wspólnoty, Gibraltar znajduje się poza unią celną i nie mają do niego zastosowania przepisy dotyczące VAT. Gibraltar stanowi prawo niezalenie od Wielkiej Brytanii, jednak jego system prawny jest oparty na angielskim prawie zwyczajowym oraz prawie stanowionym.
Co więcej od 2009 r. Gibraltar znajduje się na tzw. białej liście OECD, co oznacza, iż jest uznawany z kraj, który przestrzega zasad współpracy podatkowej. Jednak jednym z najważniejszych atutów Gibraltaru jest jego regulacja dot. hazardu online. Jest on tam legalny oraz opodatkowany zryczałtowanym podatkiem w wysokości 1% dochodu. Szacuje się, że obecnie większość firm prowadzących zakłady online ma swoje siedziby na Gibraltarze, a dochody z tego tytułu stanowią ok. 25% wpływów do kasy tego państwa.

Myślisz o założeniu firmy na Gibraltarze? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej działalności gospodarczej.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub