Firma na Litwie

Dość niespodziewanie za naszą wschodnią granicą powstał mały raj podatkowy, oferujący stawki podatku od osób prawnych konkurencyjne wobec Malty czy Cypru. I choć już nominalna stawka CIT w wysokości 15% daje Litwie wysoką pozycję w rankingu najniższych stawek w Europie, to tamtejsze władze zdecydowały się zachęcić inwestorów i dodatkowo ją obniżyć aż do 5%.

Zakładanie firmy na Litwie

Obniżona stawka CIT ma zastosowanie w przypadku niektórych firm rolniczych oraz małych przedsiębiorstw, jeżeli między innymi: a) ich liczba pracowników nie przekracza 10 i b) roczny dochód nie przekracza 300.000 EUR. W przypadku stref ekonomicznych, CIT wynosi 0% przez pierwsze sześć lat, a potem 7,5% przez kolejne 10 lat. Co więcej, Litwa awansuje w międzynarodowych rankingach dzięki swojej szybkiej procedurze zwrotu VAT, uproszczonej
procedurze audytów CIT oraz uproszczonej administracji i biurokracji podczas postępowań kontrolnych, dzięki wprowadzeniu elektronicznego systemu administracji podatkowej i.MAS. Litwa ma w mocy 53 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, a także jest na 2 miejscu na świecie jeśli chodzi o procedurę rejestracji własności nieruchomości (brak PCC).

Myślisz o założeniu firmy na Litwie? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej działalności gospodarczej.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub