Firma na Malcie

W ciągu ostatnich kilku lat Malta niespodziewanie zajęła miejsce Cypru jako najpopularniejszy raj podatkowy w Europie. Głównym powodem jest fakt, że kraj ten oferuje unikalny system refundacji podatku CIT.

Zakładanie firmy na Malcie

Pozwala on każdemu, pod warunkiem stworzenia mini-holdingu dwóch maltańskich spółek LTD, na uzyskanie zwrotu 6/7 podatku CIT w terminie kilku miesięcy od dnia jego rozliczenia. W ten sposób faktyczna stawka podatku CIT ulega obniżeniu do 5 %, a jednocześnie wysoka stawka nominalna (35%) pozwala na ominięcie reguł CFC dot. zagranicznych spółek kontrolowanych. W przypadku dochodu z praw własności intelektualnej stawka efektywna może spać nawet do 0%. Dodatkowe korzyści dla polskich rezydentów wynikają z korzystnych zapisów naszej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Maltą, na gruncie których możliwe jest optymalizowanie podatku od dochodu z Malty przy wykorzystaniu spółki osobowej.
Niewielka Malta jest również światowym potentatem w zakresie branży hazardowej oraz rejestracji luksusowych jachtów. W przypadku hazardu online zawdzięcza to kompleksowemu ustawodawstwu, pozwalającemu na legalne funkcjonowanie gier hazardowych zarówno stacjonarnych jak i online, pod ścisłą kontrolą urzędową ze strony Malta Gaming Authority. Z kolei rejestrowanie jachtów pod banderą maltańską, najpopularniejszą w Europie i jedna z najpopularniejszych na świecie, pozwala przy spełnieniu określonych wymogów na zwolnienie od podatku całego dochodu uzyskiwanego z ich późniejszego komercyjnego czarteru.

Myślisz o założeniu firmy na Malcie? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej działalności gospodarczej.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub