Firma w Estonii

Szereg innowacyjnych rozwiązań sprawił, że Estonia pnie się w górę w światowym rankingu krajów przyjaznych dla przedsiębiorców „Doing Business” i obecnie określana jest obecnie jako „Szwajcaria północy”. Co stoi za tym sukcesem?

Zakładanie firmy w Estonii

Kraj ten wprowadził dla zagranicznych przedsiębiorców szereg ułatwień, w tym możliwość uzyskania tzw. e-rezydencji. System ten pozwala obcokrajowcom na uzyskanie przez Internet statutu rezydenta pozwalającego na dostęp do estońskiego systemu prawnego oraz bankowego. W szczególności pozwala on na założenie firmy przez Internet, założenie konta bankowego w estońskim banku, podpisywanie kontraktów podpisem elektronicznym oraz rozliczanie podatków.
Nie bez znaczenia pozostaje unikalny system podatkowy idealny dla spółek holdingowych – w Estonii nie pobiera się podatku od wypracowanego dochodu, a niewypłacone zyski nie podlegają opodatkowaniu. Tym samym firma, która nie wypłaca zysku, nie jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych.

Myślisz o założeniu firmy w Estonii? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej działalności gospodarczej.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub