Firma w Hiszpanii

Hiszpania, tradycyjnie umieszczana wraz z Grecją, Portugalią i Włochami w grupie najbardziej dotkniętych kryzysem krajów południa Europy, po niemal dekadzie wróciła na swoją pozycję 13 pod względem PKB największej gospodarki świata i 4 w Europie, osiągając poziom sprzed 2008 roku.

Zakładanie firmy w Hiszpanii

Reforma rynku pracy oraz restrukturyzacja sektora bankowego pomogły zażegnać kryzys w Hiszpanii. Niemniej jego widocznym skutkiem pozostaje bezrobocie sięgające niemal 20% oraz wyprzedaż przejętych przez banki nieruchomości, które stały się obiektem zainteresowania zagranicznych inwestorów. W ciągu pierwszego półrocza 2016 roku inwestorzy wydali w Hiszpanii na nieruchomości 2,217 mld EUR, co czyni ten kraj 2 w Europie pod względem zagranicznych inwestycji w rynek nieruchomości.
Dalej możliwe jest skorzystanie ze specjalnych warunków dla inwestorów, jakie daje strefa ekonomiczna na Wyspach Kanaryjskich (ZEC). Przy spełnieniu szeregu wymogów dot. wielkości inwestycji, podatek z dochodu uzyskanego w ZEC może zostać obniżony do 4%. Strefa oferuje również korzyści podatkowe w zakresie ceł oraz podatku VAT.

Myślisz o założeniu firmy w Hiszpanii? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej działalności gospodarczej.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub