Firma w Holandii

Holandia określana jest często jako tzw. specjalny raj podatkowy czyli kraj pozornie niekorzystny podatkowo, którego reżim prawny zawiera jednak ukryte zwolnienia dające niemniejsze niż w tradycyjnych rajach korzyści.

Zakładanie firmy w Holandii

Nieprzypadkowo Holandia jest wyjątkowo popularna jako jurysdykcja dla międzynarodowych korporacji finansowych. Zawdzięcza to rozbudowanej sieci umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, pozwalających na optymalizacji podatków od dywidend, odsetek i opłat licencyjnych płynących za pośrednictwem Holandii do rajów podatkowych. Dodatkowe korzyści podatkowe obejmują tzw. participation exemption, przyznającej zwolnienia od CIT holenderskim spółkom-córkom zagranicznych korporacji, braku podatku u źródła oraz obniżoną do 5 % stawkę podatku dla firm R&D inwestujących w innowacje.
W konsekwencji aż 91 ze 100 największych korporacji ma swoje spółki finansujące w Holandii. Według New York Times, więcej amerykańskich dolarów jest przesyłane przez Holandię niż jakikolwiek inny kraj na świecie. Największe firmy w USA z listy Fortune 500 zainwestowały do 31 grudnia 2010 r. łącznie 127 mld USD, z czego 93 mld USD przetransferowano przez Holandię. To sprawia, że Holandia jest znacznie bardziej popularna wśród amerykańskich korporacji niż Bermudy (94 mld USD) czy Kajmany (51 mld USD). Większość z tych przepływów trafiło potem do Szwajcarii czy Luksemburga.

Myślisz o założeniu firmy w Holandii? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej działalności gospodarczej.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub