Firma w Irlandii

Co łączy Facebooka, Google, Apple i Intel? Wszyscy ci giganci mają swoje europejskie centrale w Irlandii.

Zakładanie firmy w Irlandii

Najważniejszym powodem jest urzędowy język angielski i przejrzysty system podatkowy oferujący jedną z najniższych stawek podatku CIT w Europie, która wynosi 12,5% czyli tyle samo, co na uznawanym za raj podatkowy Cyprze. Natomiast rejestracja spółki w Irlandii i późniejsza sprawozdawczość jest dużo prostsza niż na Cyprze i odbywa się głównie przez Internet. Dodatkowo system podatkowy pozwala na szereg dalszych optymalizacji. I tak słynny schemat „podwójna irlandzka z holenderska kanapką” obejmuje dwie irlandzkie firmy, holenderską firmę i typową spółkę offshore. Pierwsza irlandzką spółka ma dochód z należności licencyjnych od towarów sprzedawanych konsumentom w USA.
Dzięki temu dochody w USA, a więc i podatki, są znacznie obniżone, a irlandzkie podatki od należności licencyjnych są bardzo niskie. Spółka w Irlandii może następnie przekazać swoje zyski bez podatku spółce offshore. Druga irlandzka firma jest używana do sprzedaży klientom europejskim i może przekazywać swoje zyski pierwszej irlandzkiej firmie korzystając z holenderskiej firmy jako pośrednika. Wtedy po drodze nie ma podatku, a pierwsza irlandzka firma ma teraz cały dochód i może znowu wysłać je do spółki offshore. Dodatkowo, Irlandzki Komisarz ds. Podatków ogłosił niedawno, że trzyletnie zwolnienia podatkowe czyli stawka CIT 0% dla nowych firm uruchamiających swoją działalność w Irlandii zostały rozszerzone na spółki zarejestrowane w Irlandii do 31 grudnia 2018 r. Firma taka może nie płacić podatku przez 3 lata, jeśli spełnia wymogi dot. dochodu oraz przedmiotu działalności.

Myślisz o założeniu firmy w Irlandii? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej działalności gospodarczej.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub