Firma w Serbii

Serbia coraz prężniej rozwija swoją gospodarkę, a kraj ten obecnie posiada status kandydata państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Już teraz serbskie prawo tak samo traktuje podmioty krajowe i zagraniczne, a lokalny system prawny jest już przystosowywany do standardów Unii Europejskiej.

Zakładanie firmy w Serbii

To co warte uwagi w Serbii to wyjątkowo sprawny proces zakładania firmy dający jej 32 miejsce na świecie (wobec 120 dla Polski). Rejestracji można dokonać w agencji rejestrów gospodarczych w Belgradzie w zaledwie kilka dni. Oprócz jednoosobowej działalności gospodarczej można założyć spółkę partnerską (o.d. lub od), spółkę komandytową (k.d. lub kd), spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (d.o.o. lub doo), spółkę akcyjną lub spółdzielnię. Dodatkowo w Serbii rozwijają się wolne strefy ekonomiczne, ponieważ nie zostały wprowadzone ograniczenia dotyczące pomocy
publicznej. W strefach tych nie płaci się podatku VAT i również podmioty zagraniczne, mogą starać się o dodatkowe przywileje, tj. zwolnienia z podatków czy opłat lokalnych. Dodatkowo, dowolnie można transferować kapitał i dywidendy. Nie istnieje również opłata za cło importowane od materiałów, które są potrzebne do stworzenia infrastruktury produkcyjnej. W każdej strefie jest izba celna, aby usprawnić możliwe procedury, dlatego dokumentację inwestycyjną załatwia się w jednym miejscu.

Myślisz o założeniu firmy w Serbii? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej działalności gospodarczej.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub