Firma w ZEA

Wraz z ograniczeniem możliwości optymalizacji podatkowej z wykorzystaniem Cypru, spółka w ZEA zyskała na popularności oferując podobny mechanizm oszczędności podatkowej na pensji zarządu. Ten stan rzeczy skończył się w 2016 roku wraz ze zmianami umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Nie zmienia to faktu, że kraj ten dalej oferuje faktyczny brak podatku dochodowego oraz szereg korzyści mimo specyficznego i niezrozumiałego dla Europejczyków środowiska prawnego.

Zakładanie firmy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Skomplikowany system prawny ZEA daje obcokrajowcom co do zasady możliwość założenia trzech różnych typów spółek: typowej spółki offshore stworzonej do operacji poza ZEA, spółki freezone do operacji w ramach jednej z 30 istniejących na terytorium ZEA stref wolnego handlu oraz spółki LTD
nieograniczonej terytorialnie w swoich operacjach, która jednak obarczona jest wymogiem przekazania lokalnemu rezydentowi 51 % własności spółki. Dodatkowo w przypadku zagranicznych inwestorów może okazać się konieczne uzyskanie odpowiedniej wizy do operowania w ZEA.

Myślisz o założeniu firmy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej spółki.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub