Byliśmy na XVI Ogólnopolskich Dniach Praktyk Prawniczych i Targach Pracy z ELSA Wrocław

Byliśmy na XVI Ogólnopolskich Dniach Praktyk Prawniczych i Targach Pracy z ELSA Wrocław

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Wrocław. W marcu tego roku mieliśmy przyjemność wystąpić podczas XVI Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych. Jest to coroczne wydarzenie odbywające się w całej Polsce na wydziałach prawa. Promuje ono szeroko pojętą problematykę praktyk oraz pierwszych kroków na ścieżce zawodowej. W trakcie wydarzenia odbywają się warsztaty, spotkania oraz projekty dotyczące kompetencji miękkich czy rozwoju zawodowego.

Pan Maciej Oniszczuk 8 marca, podczas prelekcji online, rozmawiał ze studentami prawa o niestandardowych ścieżkach branży prawniczej, w tym również o tym, że bardzo często po studiach prawniczych stajemy się przedsiębiorcami, a na tej ścieżce nie stoją już tylko merytoryczne zadania, ale także zarządczo-marketingowe. Prelekcja niezwykle zainteresowała studentów, co zaowocowało szeregiem pytań i dyskusji na jej koniec.

Zwieńczeniem Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych były Targi Pracy, które odbyły się w 100% online. 18 marca 2021 r. mieliśmy okazję przedstawić studentom naszą kancelarię. Opowiedzieliśmy czym się zajmujemy, jak wygląda u nas praca oraz na jakich warunkach rozpoczynamy współpracę ze studentami. Po krótkiej prezentacji zainteresowani studenci mogli zadawać nam pytania w zamkniętym pokoju online. Bardzo dziękujemy za zaproszenie na powyższe wydarzenia i gratulujemy ELSA Wrocław świetnej organizacji wydarzeń online oraz dużej frekwencji.

Już niedługo będziecie mogli nas zobaczyć w kolejnych projektach przeznaczonych dla studentów!