Konferencja kwiecien 2024 - Majątek bez ryzyka - Oniszczuk & Associates - Obsługa Klientów Biznesowych

Majątek bez ryzyka

Rezydencja i inwestowanie w zagraniczne nieruchomości

Gdzie można połączyć słońce, tanie nieruchomości i niskie podatki?

Wrocław | 17 kwietnia 2024 r.
Konferencja dla przedsiębiorców

Majątek bez ryzyka to temat przewodni najlepszej merytorycznie konferencji o budowaniu bezpiecznych struktur firmowych w tym roku. Przy galopujących cenach nieruchomości, braku stabilności prawnej i rosnących podatkach okazuje się, że ulokowanie swojego majątku w nieruchomościach zagranicznych nie jest już takie kosztowne. Dodatkowym atutem jest możliwość zmiany swojej osobistej rezydencji podatkowej na te zagraniczną. Temat rezydencji i nieruchomości jest bardzo blisko ze sobą połączony. Często, by uzyskać tę pierwszą należy zdobyć to drugie. Gdzie najlepiej inwestować, by się to spełniło? Poznaj państwa najczęściej wybierane przez przedsiębiorców. Czyli jakie? Cypr, Hiszpania, Portugalia i Dubaj.

Do konferencji pozostało:
Dowiedz się więcej...

OPIS KONFERENCJI

Kancelaria Oniszczuk & Associates po raz kolejny zaprasza na konferencję skupioną wokół biznesu za granicą.

 • ✓ Poznaj korzyści jakie niesie za sobą rezydencja podatkowa na Cyprze.
 • ✓ Dowiedz się, dlaczego tak wielu bogatych Polaków przenosi się do Dubaju.
 • ✓ Poznaj możliwości zdobycia nieruchomości na rynku hiszpańskim i portugalskim

Odpowiedzi na właśnie takie kwestie uzyskasz na naszej konferencji od najlepszych polskich i zagranicznych ekspertów. Dowiedz się jak i poczuj, że Twój biznes i majątek może być bezpieczny.

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji?

 • ✓ Unikalna wiedza
 • ✓ Praktyczne rozwiązania
 • ✓ Spotkanie ze światowymi ekspertami w dziedzinie prawa i podatków dla spółek
 • ✓ Networking z przedsiębiorcami
 • ✓ Spotkanie w pięknym mieście

 

TEGO DOŚWIADCZYSZ na naszej konferencji DZIĘKI najlepszyM światowyM ekspertOM. Dowiedz się jak i poczuj, że Twój biznes może być bezpieczny.

Sprzedaż zakończona

Zakończyliśmy oficjalną sprzedaż biletów.

Jesteś mimo wszystko zainteresowany uczestnictwem? Napisz do nas lub zadzwoń, by dowiedzieć się czy to jeszcze możliwe.


Kontakt: E-mail: konferencja@oniszczuk.com Telefon: (+48) 71 341 84 23, (+48) 71 342 31 87"
SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA
9
ekspertów
Doświadczeni eksperci podzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w zakresie międzynarodowych struktur. Konferencja: „Majątek bez ryzyka” to unikalna możliwość do spotkania prawników-specjalistów bezpośrednio z takich krajów jak Cypr, Hiszpania, Portugalia czy Dubaj.
6
godzin wiedzy   
Praktycznej wiedzy. Zdobytej dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pomocy międzynarodowym przedsiębiorcom.
70+
osób na widowni
Poznasz innych przedsiębiorców, z którymi możesz wymienić doświadczenia i poglądy, dzięki temu będziesz miał świeże spojrzenie na swój biznes.
3 i 15
Świetna lokalizacja
w samym sercu urokliwego Wrocławia. Piechotą tylko 3 min do dworca PKP i 15 min do wrocławskiego rynku.

Prelegenci i Agenda

MACIEJ ONISZCZUK

Partner Zarządzający / Prezes Zarządu
Prezes Zarządu Kancelarii Oniszczuk & Associates. Ukończył studia jednolite magisterskie na kierunku Prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Odbywał studia doktoranckie w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Swoją karierę zawodową rozpoczął od pracy w PriceWaterhouseCoopers. W latach 2015-2018 sprawował funkcję Prezesa Zarządu w notowanej na rynku giełdowym New Connect spółki Patent Fund SA, był także członkiem Rad Nadzorczych w licznych spółkach akcyjnych. Był także jedną z osób odpowiedzialnych za obsługę prawną spółek debiutujących na rynku NewConnect.

Ma doświadczenie w rejestracji spółek w kilkudziesięciu krajach na świecie. Autor licznych publikacji oraz autorskich szkoleń. Działalność zawodową skupia na szeroko rozumianym międzynarodowym prawie korporacyjnym, w tym w szczególności prawie handlowym. Zajmuje się również sprawami z zakresu postępowania cywilnego oraz doradza przedsiębiorcom w ich bieżącej działalności.

Marta Pabirowska

Radczyni prawna wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu
Specjalistka w zakresie korporacyjnej i prawnej obsługi przedsiębiorców oraz w postępowaniach sądowych. Do jej obowiązków należy bieżąca obsługa spółek prawa handlowego, w sposób tradycyjny jak i za pośrednictwem systemu teleinformatycznego – S24, w szczególności wsparcie w codziennej działalności, ich rejestracja oraz transformacja oraz przygotowywanie i prowadzenie postępowań przed procesowych i procesowych.
Z Kancelarią związana jest od 2019 r. Świadczy obsługę prawną w języku polskim i angielskim.

Prywatnie: miłośniczka małych i wielkich podróży, przyrody, zwierząt i zdrowego trybu życia.

Karolina Lewinska

Inwestor, przedsiębiorca, założycielka marki Niron Invest Group
Od dziecka związana z biznesem. Dawniej udziałowiec spółki dystrybucyjnej, dzisiaj współzałożycielka i prezes spółek Niron Invest Group w Polsce i na Cyprze. Aktywnie działająca w sferze nieruchomości w obu tych krajach. Inwestuje i pomaga inwestować innym. Jej celem jest ochrona kapitału, jego dywersyfikacja a także zabezpieczenie siebie i swoich potomków na przyszłość poprzez pasywne przychody z nieruchomości. Kobieta głodna nowych wyzwań, niepoprawna perfekcjonistka. Nadaje kierunek marce Niron Invest Group w sferze jej strategii i kierunków rozwoju. Z pasji do pięknych wnętrz stawia na jakość i gustowne wykończenie oferowanych nieruchomości, która w jej ocenie ma ogromne znaczenie. Słabość do południowego klimatu napędza ją w rozwoju działań na Cyprze Południowym. Jej misja to tworzenie bezobsługowych, dobrej jakości rozwiązań w zakresie nieruchomości, dających komfort inwestowania osobom, które na co dzień nie mają czasu pomyśleć o bezpieczeństwie swoich finansów. Jej marzeniem jest stworzenie silnej, międzynarodowej marki o globalnym zasięgu.

Tytuł: Cypr Południowy - kierunek z widokiem na przyszłość polskich przedsiębiorców

INMACULADA DOMECQ

Partner w UHY fay & Co
Inmaculada jest hiszpańskim prawnikiem specjalizującym się w doradztwie podatkowym dla firm krajowych i międzynarodowych. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie podatków międzynarodowych, konsolidacji podatkowej dużych grup, fuzji i przejęć, podatków cyfrowych, planowania podatkowego dla firm rodzinnych i inwestycji nierezydentów.

Przed dołączeniem do UHY fay & Co w styczniu 2016 r. pracowała w dziale podatkowym KPMG Abogados, a wcześniej w Garrigues. Ukończyła studia prawnicze, studia magisterskie w zakresie rynków finansowych w Instituto de Estudios Bursátiles oraz studia magisterskie w zakresie podatków w Centro de Estudios Garrigues.

Znajomość języków: Hiszpański i angielski.

ŁUKASZ SURMA

Przedsiębiorca, prawnik, edukator
Założyciel firmy doradczo-księgowej Akademia Księgowości Sp.z o.o., która pomaga polskim i zagranicznym firmom w bezpiecznych i optymalnym podatkowo prowadzeniu firmy w Polsce. Z wykształcenia prawnik, z wieloletnim doświadczeniem. Na codzień obsługuje ponad 500 firm z Polski i z zagranicy, przeprowadził kilka tysięcy wywiadów z przedsiębiorcami. Chętnie dzieli się swoją wiedzą na śniadaniach networkingowych, a poza pracą jego pasją są dobre książki i motoryzacja.

Simon Denton

Sovereign (UK) Limited
Simon Denton ma ponad 35-letnie doświadczenie i wiedzę specjalistyczną w zakresie międzynarodowego planowania podatkowego, powiernictwa, usług korporacyjnych, powiernictwa, wejścia na rynek, rezydencji i obywatelstwa.

Jego kariera rozpoczęła się w The Consult Group w Księstwie Andory, a następnie dołączył do biur na Gibraltarze, siedziby Sovereign w 1990 roku. Jako dyrektor zarządzający Sovereign Trust na Gibraltarze przez dwie kadencje pełnił funkcję prezesa Association of Trust & Company Managers i był członkiem gibraltarskiego rządowego komitetu ds. legislacji sektora finansowego.

Po przeprowadzce do Londynu w 1996 r. w celu założenia brytyjskich spółek zależnych Sovereign, nadal pełni funkcję dyrektora zarządzającego tych dwóch spółek.
Simon był dyrektorem Sovereign Group, był przewodniczącym brytyjskiego oddziału The Offshore Institute, nadal jest wiceprezesem The Royal Society of Fellows, nadal jest członkiem The Institute of Management, jest założycielem i prezesem International Professionals Association Ltd, a także jest regularnym wykładowcą i prelegentem na konwencjach dotyczących planowania podatkowego i usług finansowych na całym świecie.

Poza swoimi osiągnięciami zawodowymi, Simon był niegdyś zawodowym graczem squasha, obecnie jest międzynarodowym kolarzem, sędzią Rugby Football Union, a niedawno uzyskał kwalifikacje Sports Mind Coach.

Adam Neale

Właściciel i dyrektor w Terra Meridiana, 21 lat w branży nieruchomości
Adam jest żywo zainteresowany wszystkimi aspektami nieruchomości, ze szczególną pasją do projektów deweloperskich. Jego doświadczenie obejmuje szeroki zakres typów nieruchomości, odzwierciedlając jego wszechstronne zrozumienie branży.
Przed rozpoczęciem swojej przygody z nieruchomościami Adam pracował w Londynie i Edynburgu w branży nieruchomości, w sektorze usług finansowych i technologii. Wizyta u przyjaciela w Maladze w 2003 r. ustanowiła punkt zwrotny w jego karierze, prowadząc go do osiedlenia się w Hiszpanii i współzałożenia Terra Meridiana z Theodorą Delville.
Adam jest głęboko zaangażowany w interesy swoich klientów, zawsze stawiając na pierwszym miejscu ich potrzeby i bezpieczeństwo finansowe. Do każdego klienta podchodzi z najwyższą starannością i rozwagą, traktując ich inwestycje jak własne, zapewniając podejmują świadome decyzje bez ryzyka straty.
Adam odwiedził Malagę w latach 90-tych i mieszka w Hiszpanii od 2003 roku. Rozwinął rozległą wiedzę na temat obszaru Costa del Sol. Wierzy, że prawdziwa znajomość różnych miejsc jest kluczowym aspektem nieruchomości, a wiedza ta przychodzi tylko z wieloletnim doświadczeniem.

João Fraga de Castro

João Fraga de Castro & Associados
Prawnik z 25-letnią praktyką w dziedzinie prawa handlowego, podatkowego i prawa pracy, ze szczególnym uwzględnieniem prawa mody oraz głównych kwestii prawnych, podatkowych i pracowniczych związanych z tym obszarem. Brał udział we wszystkich głównych relokacjach przemysłu tekstylnego do Afryki Północnej, Brazylii i Turcji.

Jest doradcą prawnym krajowych i międzynarodowych firm eksportujących w branży tekstylnej, obuwniczej, akcesoriów modowych, zegarmistrzowskiej i jubilerskiej.

Jest wykładowcą na studiach podyplomowych Fashion Law & Business na Portugalskim Uniwersytecie Katolickim i brał udział w różnych konferencjach i debatach w Portugalii, Hiszpanii, Turcji i Brazylii oraz w misjach handlowych w krajach, w których działają jego klienci. Wykładał również na Universidade Nova de Lisboa, Universidade Lusófona do Porto, Universidade Portucalense i Universidade Lusíada.

Został nagrodzony tytułem "Najbardziej wpływowego prawnika w dziedzinie prawa mody" przez Istanbul Fashion Law Institute w 2019 r. oraz "Prawnikiem Roku 2021 - Moda" podczas 1. edycji Iberian Lawyer PT & TMT Awards we wrześniu 2021 r.

W sierpniu 2023 r. przemawiał na temat rynku mody: "Nowe możliwości biznesu, który każdego dnia zmienia się na nowo" na IV Międzynarodowym Spotkaniu Prawa Mody w Brazylii.

Damian Goryszewski

Dyrektorem zarządzający The Private Office of His Highness Sheikh Ahmed bin Faisal Al Qassimi w Dubaju
Specjalizuje się w doradztwie biznesowym, doradztwie dla zarządów, Venture Capital, nowych biznesów, startupów i motywowaniu do zmiany kariery.
W lutym 2021 r. dołączył do grupy jednych z najlepszych i najbardziej zaangażowanych profesjonalistów i został dyrektorem zarządzającym The Private Office of His Highness Sheikh Ahmed bin Faisal Al Qassimi w Dubaju.
Ponadto pracuje nad własnym butikowym funduszem kapitału biznesowego o nazwie Colossus Ventures, kilkoma startupami w ramach funduszu, a także nad ogromnym, zmieniającym zasady gry, globalnym biznesem w branży nieruchomości.
Doświadczony menedżer i negocjator, artysta z silnym doświadczeniem w elektronice, IT, analizie danych i zarządzaniu. Bardzo rozpoznawalny, nigdy się nie poddający, samouk, nie bojący się złożonych transakcji, potrafiący wdrażać nietypowe rozwiązania w procesie zawierania transakcji i negocjacji oraz zdobywać wiedzę na bieżąco, napędzany doskonałymi umiejętnościami negocjacyjnymi i zamykania transakcji wraz z pasją do dążenia do sukcesu, stabilności finansowej i nie tylko.

Agenda

9:00-9:20
rejestracja / kawa
9:20
oficjalne rozpoczęcie
9:30-10:00
Jak korzystać z możliwości podatkowych na Cyprze?
Maciej Oniszczuk | Oniszczuk & Associates
10:00-10:30
Cypr Południowy - kierunek z widokiem na przyszłość polskich przedsiębiorców
Karolina Lewinska | Niron Invest Group
10:30 - 10:40
przerwa kawowa
10:40-11:20
Jak znaleźć najlepsze nieruchomości w Hiszpanii? (ENG) [Prelekcja online]
How to find the best properties in Spain?
Adam Neale | Terra Meridiana
11:20-12:00
Inwestowanie w Hiszpanii: rezydencja podatkowa i nieruchomości (ENG)
Investing in Spain: tax residency and real estate
Inmaculada Domecq| UHY fay & Co
12:00-12:15
przerwa kawowa
12:15 – 13:00
Globalne doradztwo podatkowe w Portugalii: przegląd aktywów nieruchomościowych i obywatelstwa ekonomicznego (ENG)
Portugal Global Tax Law Advice: an overview of the Real Estate Asset and the Economic Citizenship
João Fraga de Castro| João Fraga de Castro & Associados
13:00-13:45
Top 15 ulubionych miejsc do zamieszkania. Przeprowadzka do kraju, który promuje atrakcyjne programy pobytowe i podatkowe (ENG)
Top 15 favorite places to live. Moving to a country that promotes attractive residency and tax programs
Simon Denton | Sovereign (UK) Limited
13:45-14:30
lunch / przerwa kawowa
14:30-15:00
Dubaj – kraj luksusu z korzyściami dla przedsiębiorców
Damian Goryszewski | Royal Ventures | Rigmora Capital
15:00-15:30
Obracanie majątkiem bez ryzyka z polską rezydencją
Łukasz Surma | Akademia Księgowości
15:30-16:00
Fundacja rodzinna jako inwestor polskich nieruchomości
r.pr. Marta Pabirowska | Oniszczuk & Associates
16:00
Zakończenie / Networking

Miejsce eventu

Hotel ibis Styles Wrocław Centrum

Wybraliśmy dla Was najlepsze możliwe miejsce dla tego eventu, które oferuje wygodę, przestrzeń i klimat

Hotelu ibis Styles Wrocław Centrum

plac Konstytucji 3 Maja 3, 50-083 Wrocław

 • Wygodny dojazd komunikacją miejską, dzięki położeniu w centrum miasta.
 • Bezpieczny dojazd z każdej części Polski, dzięki bliskości Dworca Głównego.
 • Idealny dojazd samochodem, dzięki dostępności parkingu.

Sprzedaż zakończona

Zakończyliśmy oficjalną sprzedaż biletów.

Jesteś mimo wszystko zainteresowany uczestnictwem? Napisz do nas lub zadzwoń, by dowiedzieć się czy to jeszcze możliwe.


Kontakt: E-mail: konferencja@oniszczuk.com Telefon: (+48) 71 341 84 23, (+48) 71 342 31 87"
SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA

Organizatorzy

Kancelaria prawna z ponad 10 letnim doświadczeniem w prawie korporacyjnym. Zakładamy spółki w Polsce i za granicą. Zajmujemy się polskim i międzynarodowym układaniem struktur biznesowych, ochroną majątku, optymalizacją ryzyka biznesowego.

 

To blog o prawie spółek – tych polskich i zagranicznych oraz nowinkach w świecie prawa i biznesu.

Patroni honorowi, medialni i merytoryczni

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy i gdzie odbywa się Konferencja „Majątek bez ryzyka”?
Konferencja odbywa się 17 kwietnia 2023 r. we Wrocławiu, a dokładnie w Centrum Konferencyjnym Hotelu ibis Styles Wrocław Centrum.
W jaki sposób mogę zarezerwować miejsce?
Aby zarezerwować miejsce, należy zakupić bilet elektroniczny. Niestety, nie ma możliwości rezerwacji miejsca bez dokonania opłaty. Pula miejsc ograniczona.
Czy jest możliwość otrzymania faktury?
Tak, oczywiście jest taka możliwość. Prześlij prośbę na adres: konferencja@oniszczuk.com a po dokonaniu płatności wystawimy fakturę.
Czy bilet będzie można również zakupić na miejscu?
Niestety nie ma takiej możliwości. Bilety do kupienia są wyłącznie elektronicznie.
Czy mogę nagrywać wydarzenie?
Niestety nie. Prezentowane przez nas treści są chronioną wartością intelektualną.
Czy w trakcie wydarzenia zapewniony jest posiłek?
Tak, podczas konferencji zapewnione będą przerwy kawowe oraz lunch.
Czy w sali konferencyjnej będzie dostęp do internetu i gniazdka, by podłączyć komputer.
Tak, w sali będzie dostęp do internetu zapewniony przez hotel. Będą również miejsca do podłączenia się do prądu oraz stoły, przy których można pracować jednocześnie uczestnicząc w wydarzeniu.