Firma w Nowej Zelandii

Najdalej na południe wysunięty archipelag Oceanii i często nazywana końcem świata Nowa Zelandia to obecnie jedno z najbardziej atrakcyjnych państw do prowadzenia biznesu na świecie.

Zakładanie firmy w Nowej Zelandii

Wystarczy podkreślić, że ten niewielki kraj wygrał globalny ranking Doing Business 2018. Wśród zalet możemy wymienić nie tylko bardzo stabilną gospodarkę, ale przede wszystkim niezwykle korzystny system podatkowy. W jaki sposób korzystny? Otóż najprościej jest przedstawić listę podatków i opłat znanych z systemu polskiego, które nie są znane w Nowej Zelandii. Mianowicie na archipelagu tym nie funkcjonuje: podatek od spadków; podatek od zysków kapitałowych; nie ma podatku od wynagrodzenia pracowników; nie odprowadza się składek na ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie
zdrowotne, poza opłatą na ubezpieczenie wypadkowe; nie występują podatki ustalane przez samorządy, poza istniejącą stawką podatku od nieruchomości. Tym samym, prowadzenie w Nowej Zelandii działalności gospodarczej jest zdecydowanie mniej kosztowne niż w Polsce. Warto również wspomnieć o charakterystyce lokalnej spółki LTC. Jest to spółka kapitałowa, ale z odmiennym sposobem opodatkowania niż zazwyczaj. Opodatkowane są tylko dochody wspólników. Nie istnieje opodatkowanie dochodów spółki, choć sama LTC posiada osobowość prawną.

Myślisz o założeniu firmy w Nowej Zelandii? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej spółki.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub