Firma na Wyspie Man

Wyspa Man położona jest na Morzu Irlandzkim. Mimo, że jest zależna od UK to nie należy do Unii Europejskiej, choć jest członkiem obszaru celnego Wspólnot Europejskich, co znacząco ułatwia zawieranie licznych międzynarodowych kontaktów.

Zakładanie firmy na Wyspie Man

Jest ona wyspą typowo turystyczną, jednak znaczny dochód tej wysepki pochodzi właśnie od międzynarodowych korporacji jak Apple. Przez szereg lat pracowano nad wypracowaniem uproszczonego modelu zakładania spółek, w którym bez zbędnych formalności każdy może stać się przyszłym przedsiębiorcom. Ponadto zniesiono podział na spółki publiczne i prywatne, a cały proces dokumentacji finansowej został ograniczony do rąk jednej osoby.
Co odróżnia Wyspę Man od innych jurysdykcji to fakt, że można tam legalnie prowadzić działalność związaną z hazardem, hazardem internetowym oraz zakładami sportowymi.
Mimo tego Wyspa Man nie jest traktowana jako kraj prowadzący szkodliwą konkurencję podatkową, posiada ona bardzo rozwiniętą bankowość i może pochwalić się stabilną polityką, gospodarką oraz urzędowym angielskim.

Myślisz o założeniu firmy na Wyspie Man? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej spółki.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub