Zakładanie spółek w Polsce

Zakładanie spółek w Polsce

Prawo handlowe potrafi być bardzo skomplikowane. Planując zakładanie spółki w Polsce, musimy być świadomi, iż nawet samo skompletowanie dokumentów, może zająć parę tygodni. Bardzo łatwo jest w tym procesie przeoczyć jakiś aspekt, co skutkuje znacznymi opóźnieniami w procedurze. Polskie przepisy rachunkowe i podatkowe należą do jednych z najsurowszych w Europie - warto zatem oddać tę część prowadzenia działalności w ręce doświadczonych specjalistów, którzy zadbają o interesy firmy oraz jej właściciela.

Nasza Kancelaria, dzięki doświadczeniu zdobytemu na przestrzeni lat przy tworzeniu kilkuset podmiotów w Polsce i za granicą, jest gotowa zająć się kompleksowo stworzeniem dla Państwa dowolnego typu spółki w sposób umożliwiający szybki start działalności i realizowanie Państwa strategii biznesowej.

Założenie firmy w pierwszej kolejności wiąże się z wyborem odpowiedniej dla nas formy prawnej spółki. W zależności od Twoich potrzeb Kancelaria pomoże w wyborze odpowiedniej formy prawnej dla każdej działalności, a także wyjaśni i pomoże wdrożyć się w różnice jakie pomiędzy nimi zachodzą.

Rejestracja spółki w Polsce może obecnie obywać się zarówno droga tradycyjną jak i poprzez system teleinformatyczny S24. Zakładanie firmy w tradycyjny sposób, już po wyborze odpowiedniej formy prawnej dla działalności klienta, rozpoczyna się od przygotowania różnego rodzaju dokumentów w tym przede wszystkim umowy spółki, która musi być stworzona dla każdego w sposób indywidualny i uwzględniający konkretne potrzeby, cele, sytuację oraz relacje pomiędzy wspólnikami. Otwieranie firmy w większości przypadków wiąże się z koniecznością wizyty u notariusza celem podpisania przygotowanej umowy spółki. Pozostałe czynności takie jak rejestracja spółki w Rejestrze przedsiębiorców pozostają w gestii kancelarii.

5 kroków do Twojej własnej spółki

1
Doradzimy jaka spółka będzie najlepsza
2
Wspólnie z notariuszem przygotujemy jej zawiązanie
3
Napiszemy umowę spółki dostosowaną do indywidualnych potrzeb
4
Przygotujemy wszystkie formularze sądowe i urzędowe
5
Poprowadzimy rejestrację aż do momentu wpisu
Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Skontaktuj się z nami »

Polski system prawny oferuje także założenie spółki poprzez system teleinformatyczny S24. Jest to obecnie najszybszy sposób na otwieranie firmy w Polsce. Zakładanie spółki w ten sposób może odbyć się w całości poprzez zdalny kontakt z klientem, bez potrzeby wizyty w kancelarii czy u notariusza. Po wybraniu odpowiedniej formy prawnej, pozostaje przygotowanie odpowiednich dokumentów oraz wysłanie wniosku do właściwego Sądu Rejestrowego. Należy jednak podkreślić, że wybierając ten sposób na zakładanie firmy w Polsce trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami przykładowo co do treści samej umowy czy braku możliwości wniesienia wkładów niepieniężnych do spółki.

Rejestracja spółki powinna nastąpić co do zasady w ciągu 24 godzin, jednak warto mieć na uwadze, że cały proces może potrwać trochę dłużej w zależności od sądu. Założenie spółki powinno jednak nastąpić nie później niż w przeciągu kilku dni roboczych – co jest o wiele korzystniejszą formą jeżeli zależy nam na czasie.

3 kroki do Twojej własnej spółki w trybie przyśpieszonym w S24

1
Doradzimy jaka spółka będzie najlepsza
2
Przygotowujemy wszystkie formularze i dokumenty
3
Poprowadzimy rejestrację aż do momentu wpisu
Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Skontaktuj się z nami »

Wyzwania i problemy

Wyzwania i problemy prawne jakie pojawiają się podczas prowadzenia działalności gospodarczej są różnorodne. Lata współpracy z przedsiębiorcami uświadomiły nam konieczność zapewnienia Klientom wsparcia ze strony niezależnych i stale współpracujących z nami specjalistów, których obecność często jest wymagana przepisami prawa. Jesteśmy również świadomi, iż dobre zarządzanie i poprawne założenie spółki w Polsce, wymaga bycia na bieżąco z obowiązującymi przepisami.

Nasz zawód wymaga maksymalnego zaangażowania w sprawę klienta, z tego powodu zapewniamy Państwu opiekę na każdym etapie realizacji planu.

Rozszerzyliśmy w tym celu nasze usługi o:

  1. Obsługę kancelarii notarialnej
  2. Obsługę kancelarii księgowej i doradcy podatkowego
  3. Obsługę biegłego rewidenta

Nasza kancelaria jest dla Państwa po to by odpowiadać na nurtujące pytania, wyręczać, doradzać i reprezentować przed administracją publiczną. Ufamy, że nasze wieloletnie doświadczenie oraz umiejętności doskonale sprostają Państwa zapotrzebowaniu na profesjonalistów, którzy zajmą się formalną stroną funkcjonowania firmy czy też działalności gospodarczej.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Proszę wybrać formę kontaktu. Odezwiemy się do Państwa w ciągu 24h.

    lub