Blog - Oniszczuk & Associates - Obsługa Klientów Biznesowych

Blog

Wiedza o spółkach, podatkach i optymalizacjach

Najnowsze informacje z życia Kancelarii.
3 listopada 2023 | Baza wiedzy, Baza wiedzy, Baza wiedzy, Baza wiedzy, Baza wiedzy, Baza wiedzy, Baza wiedzy, Baza wiedzy

Kupno spółek za granicą: jak to zrobić krok po kroku?

W związku z licznymi zmianami, jakie na przestrzeni ubiegłych kilku lat dotknęły polski system podatkowy, coraz więcej przedsiębiorców podejmuje decyzję o przeniesieniu biznesu za granicę. Zamiast samodzielnie zakładać spółkę i ryzykować kosztowny błąd, można kupić podmiot gotowy do prowadzenia działalności gospodarczej. Jak to zrobić i o czym pamiętać?
Czytaj dalej...
16 października 2023 |

Najlepsze europejskie kraje do rejestracji spółki

Czas pandemii pokazał, że wiele firm funkcjonujących w Polsce nie przetrwało próby i musiało zlikwidować działalność. Dodatkowym obciążeniem dla przedsiębiorców są też przepisy Nowego Ładu. Dzisiaj, aby prowadzić biznes z zyskiem, warto rozważyć założenie spółki za granicą. W jakim kraju najlepiej założyć firmę, aby zmaksymalizować zysk i obniżyć koszty? Gdzie najlepiej założyć firmę w Europie?
Czytaj dalej...
2 października 2023 |

Dlaczego warto kupić gotową spółkę z o.o.? Zalety i wady

Założenie działalności gospodarczej w formie spółki prawa handlowego to długotrwały, a niekiedy również mocno złożony proces. Kiedy przedsiębiorcy zależy, aby jak najszybciej rozpocząć własny biznes, lepszym rozwiązaniem może okazać się zakup gotowej spółki z o.o. Na czym polega to rozwiązanie? Jakie są zalety i wady kupowania gotowych spółek?
Czytaj dalej...
18 września 2023 |

Optymalizacja podatkowa poprzez przeniesienie firmy do rajów podatkowych

Wejście w życie Nowego Ładu spowodowało, że dla wielu przedsiębiorców prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce przestało być równie opłacalne, jak wcześniej. Aby zoptymalizować korzyści płynące z biznesu, część firm podejmuje decyzję o przeniesieniu firmy do raju podatkowego. Czy zakładanie spółki za granicą w raju podatkowym to dobry pomysł? Czy w Europie nadal istnieją jeszcze raje podatkowe?
Czytaj dalej...
4 września 2023 |

Jak unikać typowych błędów przy zakładaniu firmy za granicą?

Labilność polskich przepisów podatkowych, a także rosnące zobowiązania publicznoprawne powodują, że wielu przedsiębiorców poszukuje alternatywnego sposobu prowadzenia działalności gospodarczej. Zakładanie spółki za granicą często jest postrzegane, jako możliwość obejścia niekorzystnych regulacji. Jak uniknąć typowych błędów popełnianych przy zakładaniu spółki za granicą?
Czytaj dalej...
21 sierpnia 2023 |

Jaki model spółki wybrać? Omówienie najpopularniejszych modeli

Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce wiąże się z koniecznością wyboru jednej z dostępnych form organizacyjnoprawnych. W kodeksie spółek handlowych występują zarówno spółki osobowe, jak i kapitałowe. Wspólnicy mogą też decydować o zawarciu umowy spółki cywilnej. Czym charakteryzują się poszczególne spółki prawa handlowego?
Czytaj dalej...