Firma na Tajwanie

Tajwan jest nieuznawany przez większość społeczności międzynarodowej za państwo. Leży w południowo-wschodniej części Azji, a oficjalnie określany jest jako Republika Chińska.

Zakładanie firmy na Tajwanie

Mimo sporów politycznych jego ekonomia kwitnie, a do założenia lokalnej spółki tj. Private Limited Company wystarczy jeden wspólnik, procedurę poprzedza sprawdzenie dostępnej nazwy spółki. Minimalny kapitał zakładowy nie jest wymagany, jeśli natomiast ma być wpłacony do otwarcia konta dla spółki potrzebna jest wizyta osobista dyrektora w banku na Tajwanie. Odpowiedzialność wspólników jest ograniczona do wniesionych wkładów. Od 1 stycznia 2017 r. obowiązuje ustawa o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz zapobieganiu uchylania się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu w relacjach Rzeczypospolitej Polskiej
z terytorium, do którego stosuje się prawo podatkowe należące do właściwości Ministra Finansów Tajwanu. Ustawa jest efektem porozumienia zawartego między Polską a Tajwanem, którego celem jest poprawienie wzajemnych stosunków gospodarczych, zwłaszcza handlu i nowych inwestycji. Według porozumienia dochód przedsiębiorstwa znajdującego się na konkretnym terytorium podlega opodatkowaniu tylko na nim, chyba że przedsiębiorstwo prowadzi działalność gospodarczą w drugim państwie. Wtedy zysk przedsiębiorstwa może być opodatkowany na terytorium rezydencji w wysokości przypisanej w danym państwie.

Myślisz o założeniu firmy na Tajwanie? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej spółki.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h

    lub