Firma we Francji

Firma we Francji

Rejestracja spółki SARL jest najlepszym sposobem, aby szybko oraz bezpiecznie rozpocząć działalność gospodarczą na bogatym, choć tradycyjnie nieufnym wobec cudzoziemców rynku francuskim. Co prawda dopuszcza się możliwość rejestracji spółki SARL o kapitale 1 EUR, to zwyczajowo rekomendowana jest rejestracja ze standardowym kapitałem 1.000 EUR, wzbudzającym większą wiarygodność wśród potencjalnych kontrahentów.

Firma we Francji

Francja znajduje się w Europie Zachodniej i graniczy z Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Monako, Hiszpanią i Andorą.

Francja jest trzecim co do wielkości krajem w Europie i drugim najbardziej zaludnionym w Unii Europejskiej. Jako jedna z dziesięciu największych gospodarek na świecie, Francja jest siedzibą imponującej liczby zagranicznych firm i jest jedną z najlepszych miejsc na inwestycje zagraniczne w Europie.

Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Skontaktuj się z nami »

Otwieranie spółki we Francji

Założenie firmy we Francji, która będzie odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to francuska SARL. Firma we Francji musi być utworzona przez co najmniej dwie osoby fizyczne lub prawne, a minimalny kapitał zakładowy to 1 euro. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to osoba prawna, która posiada własną osobowość prawną i jest podmiotem odrębnym w stosunku do osób, które ją prowadzą.

Jeśli planujesz dalszy rozwój swojej firmy w ciągu najbliższych kilku lat, rejestracja firmy we Francji to świetny początek, ponieważ umożliwi Ci to dodanie kolejnych udziałowców w przyszłości. Główną zaletą jaką daje spółka we Francji jest to, że umożliwia ona ochronę osobistego majątku. Zarejestrowanie francuskiego SARL oznacza, że firma jest samodzielną osobą prawną, co oznacza, że nie ponosi się odpowiedzialności za długi wygenerowane przez firmę.

Otwieranie firmy we Francji wymaga co najmniej jednej osoby do pełnienia funkcji Dyrektora i jednej osoby do pełnienia funkcji Udziałowca. Dyrektor i Udziałowiec mogą być dowolnej narodowości i nie muszą mieszkać we Francji. Dane dyrektora i udziałowca są dostępne w rejestrze publicznym. Spółka SARL we Francji może mieć od 1 do 100 wspólników.

Zakładanie spółki we Francji wiąże się z dokonaniem decyzji dotyczącej kapitału zakładowego nowej spółki. Standardową walutą dla spółki we Francji jest EURO, a minimalna kwota kapitału zakładowego wynosi 1 udział o wartości 1,00 EURO.

Kapitał zakładowy francuskiej spółki musi być wskazany w tzw. Articles of Association firmy. Szczegóły dotyczące udziałów muszą być również wyświetlane w dokumentach firmy. Udziały w twojej firmie są zwykle przechowywane przez notariusza lub bank podczas tworzenia francuskiej spółki.

Nazwa Spółki

Rejestracja spółki we Francji wiąże się z wyborem nazwy. Wybierając nazwę spółki, musisz upewnić się, że wszystkie słowa w nazwie są w języku angielskim lub francuskim. Nazwa musi kończyć się słowem, frazą lub skrótem, takim jak odpowiednik Limited (LTD), którym jest SARL.

Francja jest dość surowa, jeśli chodzi o wybór nazwy dla firmy. Większość nazw spółek jest dozwolona, o ile nie jest używana lub nie jest podobna do innej firmy zarejestrowanej w tej samej branży.

Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Zarejestruj spółkę »

Podatki we Francji

Podatek firmowy we Francji nazywa się Impôts sur les societés. Podatek dochodowy od osób prawnych jest tylko jednym z podatków, które firmy muszą płacić podczas prowadzenia działalności we Francji. Jest pobierany od wszystkich zysków osiągniętych w ciągu roku przez spółki.

Podobnie jak większość UE, francuski system podatkowy oferuje bardzo konkurencyjne środki , dzięki którym zakładanie firmy we Francji może być bardzo korzystne.

Organy podatkowe we Francji nie zezwalają francuskim spółkom na dokonywanie transakcji związanych z firmami pochodzącymi z tradycyjnie uznawanych za raje podatkowe.

Dodatkowe Informacje

W przypadku rejestracji firmy we Francji corocznie wymagane jest odnowienie przez spółkę francuską zarejestrowanego adresu siedziby i usługi tzw. Registered Agent. Francuska firma jest również zobowiązana do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Musi także spełniać określone wymogi dotyczące rachunkowości.

Gotowa spółka we Francji / Kupno spółki we Francji / Zakup firmy we Francji

Możliwe jest także kupno firmy we Francji, która jest już zarejestrowana. Z reguły gotowa firma we Francji istnieje stosunkowo krótko, nie prowadziła wcześniej działalności i została stworzona w celu jej późniejszej sprzedaży. Jednak z uwagi na nieskomplikowany reżim prawny dotyczący zakładania spółek, zakup spółki we Francji może okazać się nieopłacalny.

Interesuje Cię założenie spółki we Francji albo chcesz o tym porozmawiać?
Powierz to zadanie profesjonalistom. Skontaktuj się z nami.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Proszę wybrać formę kontaktu. Odezwiemy się do Państwa w ciągu 24h.

    lub