Doradztwo podatkowe

Doradztwo podatkowe

Kompleksowe usługi doradztwa podatkowego stanowią naturalne uzupełnienie naszych kompetencji w zakresie rejestracji, przekształceń i prowadzenia spółek w Polsce, jak i za granicą. Przy pomocy zespołu doradców podatkowych z doświadczeniem w największych firmach tej branży, tworzymy dla naszych klientów struktury pozwalające na legalną optymalizację podatkową.

Nasze usługi obejmują:

 • Tworzenie zagranicznych struktur podatkowych
 • Reprezentacja naszych Klientów przed organami skarbowym oraz sądami administracyjnymi,
 • Sporządzanie wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych,
 • Sporządzanie wniosków o wydanie opinii zabezpieczających,
 • Sporządzanie opinii w zakresie prawa podatkowego.
Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Skontaktuj się z nami »

Doradztwo podatkowe dla biznesu

Kancelaria Oniszczuk & Associates świadczymy kompleksowe usługi doradcze w zakresie kwestii podatkowych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Współpracujemy z doradcami podatkowymi, którzy służą w opracowywaniu rozwiązań, których celem jest maksymalna minimalizacja nie tylko obciążeń podatkowych, lecz także samych ryzyk z nimi związanych.

Doradztwo prawno-podatkowe

W każdym roku powstaje w kraju kilkadziesiąt nowych aktów prawnych związanych z prawem gospodarczym. Akty te wpływają również na regulacje podatkowe. Tyle samo powstaje ich u naszych sąsiadów i innych krajach świata. Natłok nowelizacji, a także różnice językowe sprawiają, że często pomija się istotne kwestie prawne. Doświadczeni doradcy pomagają zabezpieczyć interesy prawne i podatkowe firmy.

Jak oszczędzić pieniądze? – bezpieczna optymalizacja podatkowa

Dzięki optymalizacji podatkowej minimalizujemy obciążenia podatkowe w sposób legalny, czyli taki, w którym wykorzystuje się obowiązujące przepisy. Opiera się ona w głównej mierze na perspektywicznym planowaniu działań biznesowych, które będą korzystniejsze dla biznesu.
Bezpieczna, czyli w pełni aprobowana przez urzędy optymalizacja podatkowa, to np. panowanie podatkowe, polegające na realizacji celów, które nie muszą ograniczać się wyłącznie do zmniejszania obciążeń podatkowych. Spotkać się można z odwrotnym zamierzeniem, polegającym na zwiększeniu tych obciążeń, oczekując tym samym np. zwiększenie zdolności kredytowej.

Optymalizacją podatkową może być np. :

 • prowadzenie działalności w formie spółki osobowej zamiast spółki kapitałowej,
 • tworzenie zagranicznych spółek holdingowych,
 • tworzenie spółek europejskich
 • restrukturyzacja działalności,
 • tworzenie, łączenie spółek,
 • optymalny wybór formy opodatkowania korzystnej dla określonej działalności.
Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Skontaktuj się z nami »

Planowanie podatkowe

Efektem zminimalizowania obciążeń podatkowych są wymierne oszczędności, które można przeznaczyć na inwestycje w firmie. Planowaniem podatkowym jest też m.in. analiza zamierzeń przedsiębiorcy i dokonanie wyboru pomiędzy opodatkowaniem na zasadach ogólnych a podatkiem zryczałtowanym.

Międzynarodowe planowanie podatkowe

Planowanie podatkowe nie musi ograniczać się wyłącznie do granic krajowych. Międzynarodowe planowanie podatkowe obejmuje działanie m.in. na spółkach holdingowych i zagranicznych grupach kapitałowych

Raje podatkowe

Rajami podatkowymi określa się państwa lub ogólnie miejsca, w których regulacje podatkowe są wyjątkowo łagodne i przyjazne dla obcokrajowców oraz kapitału zagranicznego. Celem rajów podatkowych jest przyciągnięcie kapitału osób bądź firm poza miejsce wykonywania działalności ekonomicznej. Miejsca te uznawane są za takie, które celowo kształtują swoje prawo inaczej niż pozostałe kraje. Szacuje się, że w rajach podatkowych wytransferowanych zostało nawet 32 bilionów dolarów. Za raje podatkowe uznawane są nie tylko bardzo egzotyczne kraje takie jak Barbados, Malediwy, Seszele czy Bahamy, ale i kraje europejskie, tj. Andora, Monaka czy Liechtenstein.

Doradztwo podatkowe to także:

 • Doradztwo podatkowe dla biznesu,
 • Doradztwo prawno-podatkowe
 • Optymalizacja podatkowa
 • Raje podatkowe
 • Planowanie podatkowe
 • Międzynarodowe planowanie podatkowe
Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Skontaktuj się z nami »
Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Proszę wybrać formę kontaktu. Odezwiemy się do Państwa w ciągu 24h.

  lub