Firma na Ukrainie

Kryzys na rynku ukraińskim oraz dobre usytuowanie geopolityczne powoduje, że Ukraina z biegiem lat staje się coraz atrakcyjniejsza dla zagranicznych przedsiębiorców.

Zakładanie firmy na Ukrainie

Należy mieć na względzie, że przy niewielkim nakładzie środków finansowych można stworzyć biznes korzystając z stale rozwijającego się, choć jeszcze bardzo niestabilnego wolnego rynku. Najczęściej wybierana formą prowadzenia działalności jest spółka z ograniczona odpowiedzialnością czyli TOB. Procedura jest podobna do rejestracji polskiej spółki z o.o. Niemniej wymogi dot. zatrudnienia obcokrajowców w spółce sprawiają, że lepszym
rozwiązaniem niż założenie nowej spółki jest zakup spółki uprzednio założonej przez obywatela Ukrainy Prawo ukraińskie stawia wymóg prowadzenia księgowości przez licencjonowane biuro co zapewnia pewnego rodzaju rzetelność w zakresie tych usług. Jeśli chodzi o podatki, podatek od osób prawnych wynosi 18 %, tak jak w przypadku stawki VAT stosowanej wyłącznie do usług świadczonych i dóbr sprzedawanych na terytorium Ukrainy.

Myślisz o założeniu firmy na Ukrainie? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej działalności gospodarczej.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub