Firma na Wyspach Dziewiczych - Oniszczuk & Associates - Obsługa Klientów Biznesowych
Strona główna »

Firma na Wyspach Dziewiczych

Maciej Oniszczuk
Maecenas quis justo metus
Zakładam spółki na całym świecie 🌍 Chronię majątek, zajmuję się ekspansją, optymalizacją, poufnością. Dowolny cel, dowolny kraj.

Spółka na Wyspach Dziewiczych

Wyspy Dziewicze są brytyjskim terytorium położonym w Ameryce Środkowej w basenie Morza Karaibskiego. Są one od lat jednym z najpopularniejszych i jednocześnie najstarszych rajów podatkowych na świecie.

Wśród najważniejszych zalet rejestracji spółki na terytorium brytyjskich wysp dziewiczych zalicza się możliwość uniknięcia opodatkowania, łatwość ochrony danych osób zarządzających spółką (tożsamość wspólników i dyrektorów nie jest ujawniana w rejestrze publicznym) oraz brak konieczności składania sprawozdań finansowych. Spółki offshore na Wyspach Dziewiczych dają szerokie pole manewru do działania i duże ułatwienia w zakresie poufności.

Rejestracja firmy na Wyspach Dziewiczych może się odbyć co do zasady w ciągu 48 godzin od skompletowania niezbędnych dokumentów. Spółka na Wyspach Dziewiczych musi jeden dyrektor i jeden udziałowiec, przy czym dyrektor i wspólnik mogą być tą samą osobą.

Osoba pełniąca funkcję dyrektora czy też udziałowca nie musi być rezydentem BVIi może pochodzić z dowolnego państwa. Rejestracja spółki na Wyspach Dziewiczych może się odbyć bez konieczności osobistej wizyty. Dyrektorem spółki może być zarówno osoba fizyczna lub prawna.

Na Wyspach Dziewiczych do minimum ograniczono obowiązki księgowe spółki. Spółka nie musi składać raportów podatkowych, sprawozdań finansowych, a także przeprowadzać audytów. Dodatkowymi atutami spółki na Wyspach Dziewiczych jest fakt, że biznes może być prowadzony na arenie międzynarodowej, istnieje zwolnienie ze wszystkich podatków lokalnych (w tym podatku dochodowego) i opłaty skarbowej oraz jest tylko jedna roczna opłata za odnowienie wymagana dla firmy założonej na BVI.

Najpopularniejszym typem osób prawnych na BVI jest International Business Company (IBC), czyli międzynarodowe spółki handlowe, która konstrukcją w największym stopniu przypomina polską spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. IBC to firmy zarejestrowane na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych zgodnie z Ustawą o międzynarodowych przedsiębiorstwach handlowych z 2004 r.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Podatki na Wyspach Dziewiczych

Firma na Wyspach Dziewiczych jest zwolniona z wszelkich podatków lokalnych, opłaty skarbowej, nie wyróżnia się podatku od zysków kapitałowych, nie ma podatku od spadków, od sprzedaży oraz nie ma podatku VAT.

Jeśli chcesz zmaksymalizować swoje zyski, BVI może być bardzo dobrym miejscem do rozpoczęcia działalności. BVI jest jedną z najbardziej atrakcyjnych jurysdykcji finansowych na świecie.

Tak korzystny system opodatkowania, a zwłaszcza brak podatku dochodowego pozwala na zachowanie wysokiej konkurencyjności, ponieważ spółka zarejestrowana na BVI nie musi uwzględniać w kwocie na fakturze licznych obciążeń publicznoprawnych.

Otwieranie spółki na terytoriu Brytyjskich Wysp Dziewiczych jest zwolnione z wszelkiego rodzaju opłat skarbowych, które odnoszą się do jej aktywów lub działalności, z wyjątkiem transakcji własności gruntów na BVI, w tym przypadku opłata skarbowa musi być opłacona.

Zakładanie spółki na Wyspach Dziewiczych nie wiąże się z obowiązkiem składania zeznań podatkowych ani żadnych innych raportów dotyczących dochodów zagranicznych.

Istotne znaczenie dla wspólników ma fakt, że założenie spółki na brytyjskich wyspach dziewiczych wiąże się z koniecznością corocznego odnowienia rejestracji poprzez uiszczenie niskiej opłaty skarbowej.

Brak opodatkowania sprawia, że firmy na BVI nie są zobowiązane do prowadzenia księgowości.

Czy firma na brytyjskich wyspach dziewiczych może prowadzić każdy rodzaj działalności?

Zasadniczo spółki na BVI umożliwiają prowadzenie niemal każdego rodzaju działalności poza m.in. działalnością bankową, ubezpieczeniową, finansową (czyli tymi, które wymagają wzmożonej regulacji prawnej ze strony państwa). Oczywiście brytyjskie wyspy dziewicze nie mogą być wykorzystane do prowadzenia działalności sprzecznej z prawem.

W Business International Business Company zakazane są udziały na okaziciela.

Nazwa spółki na Wyspach Dziewiczych

Założenie firmy na Wyspach Dziewiczych wiąże się z wyborem odpowiedniej nazwy. Wszystkie słowa w nazwie powinny być w języku angielskim. Nazwa musi kończyć się słowem, frazą lub skrótem oznaczającym ograniczoną odpowiedzialność, takimi jak Limited (LTD), Corporation (CORP), Incorporated (INC) lub Societe Anonyme (S.A.).

W nazwie spółki nie mogą znajdować się słowa sugerujące na powiązanie spółki ze strukturami rządowymi lub monarchią brytyjską. W toku rejestracji Registrar of Companies może odrzucić też oznaczenia podobne do nazw już zarejestrowanych spółek, uznane za obelżywe itp.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Dyrektorzy, Wspólnicy i Sekretarz w spółce na Wyspach Dziewiczych

Otwieranie firmy na Wyspach Dziewiczych wiąże się z koniecznością wyboru co najmniej jednego dyrektora i jednego wspólnika, jednak nie muszą oni mieszkać na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i mogą być organami korporacyjnymi.

Istnieje także możliwość otwarcia firmy jednoosobowej, co oznacza, że dyrektor i udziałowiec mogą być tą samą osobą. Zakładanie firmy na Wyspach Dziewiczych może być w pełni anonimowe, ponieważ na BVI dozwolona jest możliwość skorzystania z usług osób nominowanych.

Kapitał zakładowy dla spółki na Wyspach Dziewiczych

Przepisy nie określają minimalnego kapitału zakładowego dla spółki, dlatego można ją założyć już z wkładem 1 dolar amerykański. Z praktycznego punktu widzenia, a także dla zwiększenia wiarygodności podmiotu zaleca się wpłatę kapitału nie większego niż 50 tysięcy dolarów (od tej kwoty rząd nalicza wyższą opłatę rejestracyjną)

Gotowa spółka na BVI

Możliwe jest także kupno firmy na Wyspach Dziewiczych, która jest już zarejestrowana. Z reguły gotowa spółka offshore na Wyspach Dziewiczych istnieje stosunkowo krótko, nie prowadziła wcześniej działalności i została stworzona w celu jej późniejszej sprzedaży. Jeżeli więc zależy Ci na czasie, zakup spółki na Wyspach Dziewiczych może okazać się wartą uwagi opcją.

Rejestracja spółki na Wyspach Dziewiczych. Podatki i inne informacje (tabela)

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące spółek offshore IBC

Spółka IBC

Minimalny kapitał zakładowy
1USD
Podatek VAT
Brak
Podatek CIT
Brak
Opłata rejestracyjna
350/1100 USD
Dopuszczalna liczba udziałowców
Minimum 1, brak maksymalnej liczby

Pytania i odpowiedzi:

Jak długo trwa założenie spółki na Wyspach Dziewiczych?
Rejestracja spółki na Wyspach Dziewiczych trwa od 48 do 72 godzin. Po zakończeniu procesu weryfikacji beneficjenta rzeczywistego, dokumentów oraz biznesu przyszłej spółki.
Jakie dokumenty są potrzebne do założenia spółki na terenie Brytyjskich Wysp Dziewiczych?
Wspólnicy na potrzeby rejestracji spółki powinni przygotować przede wszystkim statut spółki oraz umowę spółki (memorandum&articles of association). Niezbędne jest złożenie wniosku o wpis spółki do rejestru. Dokumenty niezbędne dla rejestracji spółki, w tym certicicate of incorporation powinny być zaopatrzone w klauzulę apostille. Konieczne jest też wyznaczenie agenta rejestrowego oraz założenie rachunku bankowego.
Czy spółka musi otworzyć rzeczywiste biuro na Wyspach Dziewiczych?
Spółka na BVI musi mieć lokalny adres rejestrowy na potrzeby dokumentów firmowych. W praktyce może być to jednak biuro wirtualne z numerem telefonu, a wspólnicy zarządzają podmiotem znajdując się w dowolnym miejscu na świecie.
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.
Napisz lub zadzwoń.