Firma na Jersey

Jersey jest to terytorium zależnym Wielkiej Brytanii, które podobnie jak Wyspa Man nie należy do Unii Europejskiej i jest członkiem obszaru celnego Wspólnot Europejskich. Posiada też wynegocjowane gwarancje swojego systemu podatkowego. Jest to zatem anglojęzyczny raj podatkowy w środku Europy, którego uroki skusiły min. Spółkę Serinus z gupy Kulczyk Holding.

Zakładanie firmy na Jersey

Mimo pewnego rodzaju zależności od Wielkiej Brytanii, system podatkowy w Jersey jest całkowicie wolny i niezależny. Od 2009 roku polityka Jersey zmierzyła w kierunku całkowitego zniesienia podatków dla spółek należących do przedsiębiorców będących zarówno rezydentami jak i nierezydentami Jersey. Warunkiem jaki należy spełnić jest posiadanie „zakładu” na w/w
terytorium. Obecnie system 0/10 oznacza, że generalnie CIT wynosi 0% poza firmami finansowymi. Kraj ten gwarantuje też anonimowość dyrektorów, których danych nie widać w rejestrze spółek. Choć dane udziałowców są widoczne, standardowo korzysta się z usług nominowanych osób.

Myślisz o założeniu firmy na Jersey? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej spółki.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub