Firma na Jersey

Firma na Jersey

Wyspa Jersey to największa z Wysp Normandzkich umiejscowiona w południowej części Kanału La Manche. Nie jest częścią Unii Europejskiej, posiada też wynegocjowane gwarancje swojego systemu podatkowego. Jest to zatem anglojęzyczny raj podatkowy w środku Europy, którego uroki skusiły duże międzynarodowe przedsiębiorstwa oraz potentatów polskiego biznesu. Czy zatem otwieranie spółki na Jersey może być dobrym pomysłem na optymalizację swojego biznesu?

Zakładanie firmy na Jersey

Popularną formą prowadzenia działalności na wyspie jest Limited Liability Company czyli odpowiednik dobrze znanej w Polsce spółki z ograniczona odpowiedzialnością. Założenie firmy na Jersey w tej formie prawnej wymaga co najmniej jednego wspólnika (może to być również osoba prawna) i jednego dyrektora, z których żaden nie musi być rezydentem Jersey. Minimalna kwota kapitału zakładowego nie jest określona. Zgromadzenia wspólników nie musza odbywać się na wyspie. Gotowa spółka na Jersey musi posiadać tam swoją siedzibę wraz z adresem, a sprawy urzędowe mogą być załatwiane przy pomocy podpisu elektronicznego, co znacznie ułatwia ich bieżące zarządzanie.

Jeśli chodzi o koszty jakie generuje rejestracja spółki na Jersey, to oprócz wynagrodzenia za obsługę prawną, należy doliczyć koszty rejestracji które wynoszą 200 funtów, natomiast roczny koszt prowadzenia rejestru dla spółki to ok. 210 funtów.

Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Skontaktuj się z nami »

Podatki na Jersey

Wyspa Jersey posiada system podatkowy, który cechuje się dużą niezależnością od regulacji obowiązujących w Wielkiej Brytanii. Na wyspie nie obowiązuje klasyczne opodatkowanie podatkiem VAT, jednak od 2008 r. wprowadzony został podatek od dóbr i usług, początkowo wynoszący 3%, obecnie kształtujący się na poziomie 5%. Jeśli chodzi o podatki dochodowe, to na Jersey obowiązuje tzw. system 0/10.

Zasadniczo więc działalność spółek prowadzących działalność gospodarczą za pośrednictwem zakładu położonego na wyspie (substancji materialnej spółki) jest nieopodatkowana. Do wyjątków należą nieliczne profile działalności takie jak np. usługi finansowe (stawka 10%), wynajem i działalność deweloperska (stawka 20%) i przedsiębiorstwa użyteczności publicznej (stawka 20%). Dodatkowo, opodatkowaniu nie podlegają dywidendy i odsetki.

Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Zarejestruj spółkę »

Gotowa firma na Jersey

Kupno spółki na Jersey jest możliwe, jednak ze względu na jasne procedury, otwieranie firmy na Jersey wydaje się być dużo bardziej korzystne. Należy również pamiętać, że zakup spółki na Jersey obarczony jest ryzykiem dotyczącym jej historii i konieczności weryfikacji zobowiązań i wszystkich dokumentów. Dlatego zanim podjęte zostaną kroki, których zwieńczeniem będzie kupno firmy na Jersey, istotnym jest aby rozważyć wszystkie aspekty takiego procesu.

Interesuje Cię założenie spółki na Jersey albo chcesz o tym porozmawiać?
Powierz to zadanie profesjonalistom. Skontaktuj się z nami.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Proszę wybrać formę kontaktu. Odezwiemy się do Państwa w ciągu 24h.

    lub