Pozyskanie inwestora w USA - Oniszczuk & Associates
Strona główna »

Pozyskanie inwestora w USA

Wejście na rynek USA

Startup zazwyczaj zaczyna się od świetnego pomysłu na produkt i ludzi, którzy mają wiedzę i umiejętności do jego zrealizowania. To czego może brakować to środki finansowe, by pozyskać kapitał z USA należy udać się do lokalnych inwestorów prywatnych lub instytucyjnych, tj. duże fundusze kapitałowe. Sam pomysł może jednak nie wystarczyć. Jeśli decydujesz się na pozyskanie finansowania w Stanach Zjednoczonych, to Twój pomysł musi być globalny, uniwersalny dla różnych rynków. Dobrze jest posiadać już kilku klientów zainteresowanych Twoim produktem i być gotowym na wejście z firmą na rynek amerykański.

CHCESZ UZYSKAĆ NIEODPŁATNĄ PORADĘ DOTYCZĄCĄ TEGO TEMATU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Zakładanie firmy w Stanach Zjednoczonych

Sposobem na wejście na rynek USA jest rejestracja spółki w Stanach Zjednoczonych. Nie należy bać się założenia biznesu w USA. Najczęściej wybieraną spółką przez polskich przedsiębiorców jest C-Corp z Delaware. Rejestracja spółki w Delaware jest stosunkowo prosta dla obcokrajowców. Proces rejestracji jesteśmy w stanie przeprowadzić zdalnie, jeśli tylko znajdziemy agenta rejestrującego, albo polską firmę posiadającą partnera prawnego w Delaware.

CHCESZ UZYSKAĆ NIEODPŁATNĄ PORADĘ DOTYCZĄCĄ TEGO TEMATU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Dlaczego warto szukać finansowania w USA z lokalną spółką?

Biznesowy rynek amerykański jest dosyć zamknięty i nieufny podmiotom zagranicznym. Inwestor z kraju o rozwiniętym rynku VC nie będzie w większości przypadków zainteresowany inwestycją w lokalną, nieznaną mu i niewiarygodną formę jaką jest np. polska spółka z o.o. Spółka w Delaware czy nawet UK jest dla niego przejrzysta i łatwa do zweryfikowania przez jego prawników. Dodatkowo, jeśli stworzyliśmy produkt w Polsce, na polskiej spółce i to ona jest właścicielem know how, kodu, bazy klientów, czy IP, to przeniesienie takich własności na podmiot amerykański może być nie lada wyzwaniem prawnym i podatkowym, a może nawet unijnym , jeśli zdobyliśmy dofinansowania unijne. Przy rozpoczęciu biznesu na spółce z USA te kwestie znikają. Do funkcjonowania na rynku amerykańskim nie wystarczy tylko podmiot prawny ale i lokalne konto bankowe oraz numer podatkowy EIN. Często potrzebne będzie także prawo jazdy i adres z rachunkami za media. Koniecznością jest również znajomość języka angielskiego.

CHCESZ UZYSKAĆ NIEODPŁATNĄ PORADĘ DOTYCZĄCĄ TEGO TEMATU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Jak pozyskać inwestora w USA?

W pierwszej kolejności przy chęci pozyskania inwestora dla swojej biznesu należy zdobyć jego uwagę. Zazwyczaj przygotowuje się prezentację planu biznesowego, tzw. pitch. Następnie trzeba poszukać podmiotów, które mogłyby być zainteresowane inwestycją. Poszukuje się je przede wszystkim w branży produktu oraz w branżach sąsiednich. Nawiązuje się z nimi kontakt, proponując współpracę inwestycyjną. Jeśli będą zainteresowani przechodzi się do negocjacji i sfinalizowania umowy inwestycji kapitałowej czy biznesowej.

Poszukujesz pomocy ze znalezieniem inwestora w Stanach Zjednoczonych Ameryki?

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.
Napisz lub zadzwoń.