Firma w Kanadzie

Kanada zwalnia od podatku firmy, którzy nie są rezydentami, a ich działalność nie jest prowadzona na terytorium Kanady. VAT ma zastosowanie wyłącznie do usług świadczonych lokalnie i w zależności od lokalizacji wynosi od 5 do 15%.

Zakładanie firmy w Kanadzie

Spółki w Kanadzie mogą zostać zawiązane na podstawie przepisów federalnych lub prowincjonalnych. Pierwszy z wymienionych wariantów daje możliwość prowadzenia działalności na całym terytorium, na mocy federalnej ustawy Canada Business Corporations Act, jednak konieczne jest uzyskanie szeregu zezwoleń i licencji. Rejestracja w ramach prawa danej prowincji
uprawnia do prowadzenia spółki na ograniczonym terytorium. Zgody na prowadzenie takiej działalności udziela Urząd Generalnego Inspektora Instytucji Finansowych danej prowincji. Kanada może pochwalić się stosunkowo sprawnym procesem rejestracji, który zamyka się w 7 dniach.

Myślisz o założeniu firmy w Kanadzie? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej działalności gospodarczej.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub