Firma na Nevis

Firma na Nevis

Nevis to wyspa pochodzenia wulkanicznego położona na Morzu Karaibskim, która stanowi autonomiczną część państwa Saint Kitts i Nevis. Państwo pozostaje częścią Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Dwie wyspy określane są często, jako „Sekret Karaibów”, ponieważ nie są one oblegane przez turystów, a oferują malownicze widoki i oazę spokoju. Stolicą i największym miastem na wyspie jest Charlestown. Obowiązująca waluta to dolar wschodniokaraibski (EC$). Wyspa Nevis posiada własny parlament i premiera. Stabilna sytuacja polityczna i język angielski, jako język urzędowy sprawia, że założenie spółki na Nevis jest atrakcyjne.

Założenie firmy na Nevis – korzyści

Zakładanie spółki na Nevis ma wiele zalet. Minimalny kapitał zakładowy nie jest określony, więc nie jest wymagane nadmierne inwestowanie w otwieranie spółki na Nevis. Prowadzenie spółki pozwala na zachowanie ścisłej prywatności, ponieważ nazwiska menedżerów, dyrektorów i akcjonariuszy nie są dostępne w Rejestrze Spółek Nevis. Informacje te pozostają prywatne. Nie jest konieczne przedkładanie sprawozdań finansowych spółki, które są wymagane w innych jurysdykcjach.

Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Zarejestruj spółkę »

Podatki na Nevis

Rejestracja spółki na Nevis staje się coraz bardziej popularna, ponieważ na wyspie opodatkowany jest tylko dochód uzyskany na terytorium państwa. Nie ma tam też podatków od zysków kapitałowych, podatku od nieruchomości, darowizn i spadków.

Rejestracja firmy na Nevis

Zakładana firma na Nevis może dotyczyć różnych form planowanego biznesu. Do najbardziej popularnych form prowadzonej działalności na Nevis należą: IBC (International Business Corporation) emitująca akcje i LLC (Limited Liability Company) – odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Zakładanie firmy na Nevis trwa stosunkowo krótko. Zakładanie spółki na Nevis i proces rejestracji może trwać tydzień. Nie jest wymagane osobiste stawiennictwo na wyspie, bo otwieranie firmy na Nevis może być procesem prowadzonym zdalnie.

W spółce na Nevis wymagany jest jeden wspólnik i co najmniej 3 dyrektorów, którzy nie muszą być rezydentami Nevis. Jednakże proces nabywania obywatelstwa i statusu rezydenta Nevis nie jest skomplikowany i trwa około 6 miesięcy.

Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Skontaktuj się z nami »

Nazwa spółki

Planowana nazwa otwieranej firmy na Nevis musi różnić się od tych już istniejących, dlatego przed przystąpieniem do weryfikacji zalecane jest przemyślenie kilku alternatywnych nazw spółki. Nazwa musi zawierać na końcu słowo „firma”/”korporacja”, oraz skrót wybranej formy prawnej prowadzonej działalności na wyspie.

Kupno spółki / Gotowa firma na Nevis

Kupno firmy na Nevis jest rozwiązaniem dla osób, którym zależy na bardzo szybkim procesie. Zakup spółki na Nevis, która jest już zarejestrowana może ułatwić uzyskanie pożyczki od banku, a historia działalności może ułatwić nawiązywanie kontaktów biznesowych. Gotowa spółka na Nevis może być kupiona w ciągu trzech dni. Jednakże, rejestracja firmy nie trwa zbyt długo i nie wymaga zbyt wielu formalności, dlatego zakup firmy na Nevis nie jest aż tak atrakcyjny.

Interesuje Cię założenie spółki na Nevis albo chcesz o tym porozmawiać?
Powierz to zadanie profesjonalistom. Skontaktuj się z nami.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Proszę wybrać formę kontaktu. Odezwiemy się do Państwa w ciągu 24h.

    lub