Firma na Seszelach - Oniszczuk & Associates - Obsługa Klientów Biznesowych

Firma na Seszelach

Maciej Oniszczuk
Zakładam spółki na całym świecie 🌍 Chronię majątek, zajmuję się ekspansją, optymalizacją, poufnością. Dowolny cel, dowolny kraj.

Firma na Seszelach

Seszele są archipelagiem 115 wysp położonym u wybrzeży Afryki na Oceanie Indyjskim. Pozostają członkiem brytyjskiej Wspólnoty Narodów, jednak nie podlegają władzy korony Brytyjskiej od 1976 r. będąc niepodległą republiką demokratyczną.

Informacje ogólne o Seszelach

Seszele są archipelagiem 115 wysp położonym u wybrzeży Afryki na Oceanie Indyjskim. Pozostają członkiem brytyjskiej Wspólnoty Narodów, jednak nie podlegają władzy korony Brytyjskiej od 1976 r. będąc niepodległą republiką demokratyczną. Otwieranie firmy na Seszelach jest jednym z najpopularniejszych rodzajów formowania spółek offshore i jest uznawany za dość łatwy i prost proces.

Dlaczego założenie firmy na Seszelach jest atrakcyjne?

Rejestracja firmy na Seszelach stała się popularnym wyborem w ostatnich latach. Jest to częściowo spowodowane szybkością, z jaką przebiega rejestracja spółki na Seszelach.

Jednym z głównych powodów, dla których zakładanie firmy na Seszelach jest nadal popularne, jest poziom prywatności w firmie. Wielką zaletą otwierania spółki na Seszelach jest brak publicznych zgłoszeń lub ujawnienia akcjonariuszy, dyrektorów lub właścicieli rzeczywistych.

Rozważając rejestrację firmy na Seszelach, zdecydowaną zaletą jest wysoka dostępność nazw firm. Struktura korporacyjna formacji Seszeli jest elastyczna. Jeśli chodzi o zakładanie spółki na Seszelach, właściciele nie muszą mieć żadnego adresu fizycznego na Seszelach – jedynym wymogiem jest agent z zarejestrowanym adresem siedziby.

Seszele nie są zależne od Wielkiej Brytanii i Korony Brytyjskiej, ani nie są zależne od państw członkowskich Unii Europejskiej. Oznacza to, że istnieje tam większa swoboda w zakresie tworzenia własnych zasad, w szczególności zgłoszeń publicznych i wymogów dotyczących właściciela majątku.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Założenie firmy na Seszelach a wybór formy prawnej

IBC (International Business Company) jest najbardziej popularnym i wszechstronnym typem firmy offshore dostępnej na Seszelach. Podobnie jak w przypadku większości innych głównych jurysdykcji offshore, Seychelles Offshore Company jest spółą wolną od podatku, przeznaczoną do angażowania się we wszystkie formy międzynarodowego biznesu, bez obowiązku raportowania i minimalnych wymogów w zakresie prowadzenia dokumentacji, a także spełnia kompleksowe funkcje poufności.

Nazwa spółki na Seszelach

Wybierając nazwę dla firmy z Seszeli, musisz upewnić się, że wszystkie słowa są w języku angielskim. Nazwa musi kończyć się słowem, frazą lub skrótem wskazującym na ograniczoną odpowiedzialność, taką jak Limited (LTD) lub Corporation (Corp).

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Dyrektorzy, Akcjonariusze i Sekretarz w spółkach na Seszelach

W przypadku standardowego tworzenia spółki na Seszelach wymagany jest co najmniej jeden dyrektor i jeden akcjonariusz. Nie muszą oni przebywać na Seszelach i mogą być organami korporacyjnymi. Nominee Director i Shareholders są również dopuszczeni dla rejestracji spółki na Seszelach.

Kapitał zakładowy spółki założonej na Seszelach

Standardową walutą dla spółki z Seszeli jest USD z kapitałem zakładowym w wysokości 100 000 USD. Minimalna wpłacona część wynosi 1USD.

IBC na Seszelach może emitować wyłącznie akcje imienne, a każda z nich może być oznaczona jako akcja z prawem głosu, akcja bez prawa głosu lub akcja, która ma więcej niż jeden głos na akcję.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Podatki na Seszelach

Wielką korzyścią z rejestracji firmy na Seszelach są wymogi podatkowe, ponieważ IBC nie płacą podatków na Seszelach.
Nie występuje również opłata skarbowa ani inne podatki pobierane, gdy akcje są przenoszone lub sprzedawane. Należy jednak pamiętać, że aby pozostać wolnymi od podatku, działalność biznesowa firmy Seszeli nie może być prowadzona na samych Seszelach. Tym samym, biznes można prowadzić w dowolnym miejscu na świecie, z wyjątkiem Seszeli

Gotowa spółka na Seszelach / kupno spółki na Seszelach / zakup firmy na Seszelach

Czy jest możliwe także kupno firmy na Seszelach, która jest już zarejestrowana? Z reguły gotowa firma na Seszelach istnieje stosunkowo krótko, nie prowadziła wcześniej działalności i została stworzona w celu jej późniejszej sprzedaży. Jednak z uwagi na reżim prawny spółek na Seszelach, zakup spółki na Seszelach nie jest praktykowany.

CHCESZ UZYSKAĆ NIEODPŁATNĄ PORADĘ DOTYCZĄCĄ TEGO TEMATU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.
Napisz lub zadzwoń.