Firma na Seszelach

Seszele są archipelagiem 115 wysp położonym u wybrzeży Afryki na Oceanie Indyjskim. Pozostają członkiem brytyjskiej Wspólnoty Narodów, jednak nie podlegają władzy korony Brytyjskiej od 1976 r. będąc niepodległą republiką demokratyczną.

Zakładanie firmy na Seszelach

W związku z tym, że Seszele nie są powiązane z żadnym państwem członkowskim Unii Europejskiej, nie są objęte jurysdykcją UE i tym samym nie podlegają przepisom w przedmiocie opodatkowania dochodów z oszczędności w formie odsetek. Seszele znane są ze sprawnego procesu rejestracji spółek typu offshore. Na Seszelach nie istnieje opodatkowanie działalności gospodarczej, nie występują również cła, podatek VAT i inne podobne opłaty. Spółka IBC zarejestrowana na Seszelach
nie podlega podatkom czy opłatom od dochodu lub zysków. Udziałowiec spółki również nie podlega żadnym podatkom od jego dochodu uzyskanego z IBC. Tak jak w przypadku każdej spółki IBC w żadnych dokumentach rejestracyjnych nie podaje się danych osobowych udziałowców, sekretarzy czy dyrektorów. Nie jest wymagane prowadzenie księgowości. Należy jedynie podać miejsce przechowywania dokumentacji rachunkowej, które może znajdować się w dowolnym miejscu na świecie.

Myślisz o założeniu firmy na Seszelach? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej spółki.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub