Firma w Niemczech

Firma w Niemczech

Niemcy to kolejne z państw członkowskich Unii Europejskiej, w którym założenie własnego biznesu, jest dużo bardziej korzystne niż w Polsce. Nasza kancelaria zapewnia profesjonalną pomoc w założeniu firmy w Niemczech oraz skuteczną optymalizację kosztów podatkowych.

Spółka w Niemczech

Niemcy — państwo federacyjne położone w zachodniej i środkowej Europie. Składa się z 16 krajów związkowych (landów), a jego stolicą i największym miastem jest Berlin. Ekspansja na rynek niemiecki jest uznawana za tzw. bezpieczny wariant rozwoju spółki. Oczywiście pojęcie to należy do bardzo dyskusyjnych, ponieważ jest to uzależnione głównie od przedmiotu działalności samej spółki.

Zakładanie spółki w Niemczech – historia

Niemiecka spółka GmbH, która jest odpowiednikiem polskiej spółki z o. o., była pierwszą na świecie formą spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, gdyż powstawała na mocy ustawy z 20 kwietnia 1892 r. Spółka GmBH w Niemczech szczególną popularność zdobyła w XX wieku wśród przedsiębiorców tworzących tzw. rodzinny biznes. Obecnie jest jedną z najczęściej wybieranych form prowadzenia działalności gospodarczej. Przyczyniły się do tego możliwości jakie niesie ze sobą prowadzenie działalności w formie spółki GmbH, a także prestiż jaki niesie za sobą posiadanie niemieckiej spółki kapitałowej i większe zaufanie wśród potencjalnych kontrahentów.

Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Zarejestruj spółkę »

Rejestracja firmy w Niemczech

Rejestracja spółki w Niemczech, dokładnie rejestracja spółki GmbH może być dla polskich przedsiębiorców bardzo interesująca mimo, że warunki prawne dla funkcjonowania spółki z o.o. są dość mocno rygorystyczne. Założenie firmy w Niemczech wiąże się z wpłaceniem minimum połowy z 25 tyś euro kapitału zakładowego, a podatek CIT to niemal 30 %. Prawo niemieckie, z wyjątkiem niektórych branż działalności gospodarczej, nie przewiduje większych utrudnień przy zakładaniu spółki w Niemczech i jej prowadzeniu dla obcokrajowców – spółki te mogą działać bez ograniczeń na rynku niemieckim. Przedsiębiorcy powinni przede wszystkim rozważyć zakładanie spółki w Niemczech, jeśli ograniczenie odpowiedzialności odgrywa dla założycieli istotną rolę w podejmowanych przez nich działaniach na rynku, ponieważ za jej zobowiązania wspólnicy nie odpowiadają prywatnym majątkiem, lecz majątkiem spółki.

Rejestracja spółki w Niemczech rozpoczyna się od wskazania podstawowych danych takich jak nazwa, siedziba, przedmiot działalności czy wybór zarządu. Spółka GmBH może być jednoosobowa, a wspólnikiem może zostać dowolna osoba fizyczna lub prawna. Przy wyborze przedmiotu działalności spółki należy precyzyjnie określić na jakim polu będzie działała spółka GmBH oraz upewnić się, że dana działalność nie wymaga specjalnego zezwolenia czy wpisu do odpowiedniego rejestru. Umowa spółki musi zostać sporządzona w formie aktu notarialnego.

Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Skontaktuj się z nami »

Gotowa spółka w Niemczech / Kupno firmy w Niemczech

Jeżeli jednak zależy nam na czasie i chcemy unikać formalności związanych tam gdzie otwieranie firmy w Niemczech jest możliwy zakup spółki w Niemczech. Oferta Istnieje wiele podmiotów, które oferują sprzedaż gotowych spółek. Cały proces kupna spółki możemy załatwić podczas jednego pobytu w Niemczech. Korzyści jakie daje nam zakup gotowej spółki w Niemczech to min. możliwość rozpoczęcia działalności spółki zaraz po jej zakupie notarialnym, w pełni potwierdzona i zweryfikowana nazwa przez Izbę handlowa, zniesienie okresu oczekiwania na przedzielenie numerów podatkowych oraz aktywnego numeru podatkowego NIP EU, gotowy profil spółki pod Niemieckie warunki czy działający adres biura od pierwszego dnia.

Interesuje Cię założenie spółki w Niemczech albo chcesz o tym porozmawiać?
Powierz to zadanie profesjonalistom. Skontaktuj się z nami.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Proszę wybrać formę kontaktu. Odezwiemy się do Państwa w ciągu 24h.

    lub