Firma w Danii

Dania od wielu lat prowadzi w światowych rankingach Państw pod względem jakości życia swoich mieszkańców, a Kopenhaga uznawana jest za najlepsze miasto do życia na świecie. Podobnie wysoko kraj ten plasuje się w rankingach biznesowych, gdzie nie spada ze światowego podium.

Zakładanie firmy w Danii

Przyczyny należy upatrywać w braku biurokracji oraz elastycznym rynku pracy, który umożliwia dostęp do wykwalifikowanej kadry, niskie koszty pracy oraz elastyczne zasady zatrudnienia. Dania jest również liderem jeśli chodzi o odnawialne źródła energii i często przyciąga firmy właśnie z tego sektora gospodarki.
Spółka ApS w Danii z uwagi na najniższy CIT w całej Skandynawii, zazwyczaj wybierana jest jako wehikuł do wejścia na duński, a następnie na cały skandynawski rynek. Lokalna spółka córka to dla zagranicznych firm sposób na nieufność kontrahentów wobec podmiotów spoza Skandynawii, choć z tego samego powodu w Danii można borykać się z długą procedurą rejestracji konta bankowego dla podmiotów należących do osób spoza Skandynawii.

Myślisz o założeniu firmy w Danii? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej spółki.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub