Firma w Szwecji

Firma w Szwecji

Państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Z ponad 10,2 mln. mieszkańców jest najludniejszym krajem skandynawskim. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Jest trzecim co do wielkości krajem w UE. Graniczy z Norwegią, Finlandią oraz z Danią przez most nad cieśniną Öresund.

Firma w Szwecji

Szwecja jest uznawana za 14. najlepszy kraj na świecie do prowadzenia działalności gospodarczej. Jeżeli zdecydujemy się na założenie spółki w Szwecji, powinniśmy mieć na uwadze, że najbardziej popularną formą działalności w Szwecji jest Aktiebolag (A.B. – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością), ten rodzaj spółki jest podmiotem prawnym, który jest odrębnym podmiotem od osób, które go prowadzą.

Zakładanie spółki w Szwecji

Szwedzki Aktiebolag (AB) jest odpowiednikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Założenie firmy w Szwecji w tej formie gwarantuje nam ograniczenie odpowiedzialności za działania spółki, ponieważ ta forma prowadzenia działalności jest osobą prawną, która jest oddzielona od osób, które ją prowadzą. W przypadku osób fizycznych, które zdecydują się na zakładanie firmy w Szwecji w formie działalności gospodarczej i spółek osobowych aktywa osobiste danej osoby są zagrożone, jeśli zaistniałoby roszczenie przeciwko temu podmiotowi.

Otwieranie firmy w Szwecji wiąże się z tym, że wspólnicy spółki AB ponoszą odpowiedzialność jedynie za wartość kapitału zakładowego, który wnoszą do spółki. Decydując się na otwieranie spółki w Szwecji, musimy wybrać co najmniej jednego dyrektora i wspólnika. Dyrektor i wspólnik mogą być tą samą osobą, co jest korzystnym rozwiązaniem dla każdego, kto rozważa czy rejestracja firmy w Szwecji to dobre rozwiązanie, jeżeli nie posiadają zaufanego partnera do prowadzenia własnego biznesu. Rejestracja spółki w Szwecji jest łatwym i prostym procesem. Nie jest wymagana także osobista wizyta, ponieważ wszystko można przeprowadzić zdalnie, co skraca czas i koszty podróży.

Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Zarejestruj spółkę »

Nazwa Spółki

Podobnie jak w większości jurysdykcji, nazwa firmy musi zostać zatwierdzona przed rejestracją firmy. Nazwa firmy może być w dowolnym języku, ale musi być unikalna i nie zawierać pewnych słów, takich jak „bank”, „ubezpieczenie” i „grupa”, co wiąże się z uzyskaniem specjalnego pozwolenia.

Podatki w Szwecji

Aby prowadzić działalność w Szwecji niezależnie od tego, czy prowadzi go osoba fizyczna za granicą, czy osoba prawna, może zostać obciążony podatkiem VAT, składkami dla pracodawców czy podatkiem dochodowym.

Podatek dochodowy od osób prawnych jest pobierany od dochodów przedsiębiorstw mających siedzibę w Szwecji, a także od zysków pochodzących z działalności prowadzonej w Szwecji za pośrednictwem oddziału lub agencji.

Rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy. Aby zmienić rok kalendarzowy na inną strukturę finansową, należy uzyskać pozwolenie od organów podatkowych. Deklaracje podatkowe są składane corocznie i powinny być składane w ciągu sześciu miesięcy od końca roku podatkowego.

Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Skontaktuj się z nami »

Gotowa spółka w Szwecji / kupno spółki w Szwecji / zakup firmy w Szwecji

Możliwe jest także kupno firmy w Szwecji, która jest już zarejestrowana. Z reguły gotowa firma w Szwecji często istnieje stosunkowo krótko, nie prowadziła wcześniej działalności i została stworzona w celu jej późniejszej sprzedaży. Jednak z uwagi na fakt, że z zakupem spółki wiążą się dość wysokie koszty oraz ze względu na reżim prawny spółek w Szwecji, zakup spółki w Szwecji może okazać się nieopłacalny.

Interesuje Cię założenie spółki w Szwecji albo chcesz o tym porozmawiać?
Powierz to zadanie profesjonalistom. Skontaktuj się z nami.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Proszę wybrać formę kontaktu. Odezwiemy się do Państwa w ciągu 24h.

    lub