Zakładanie spółek za granicą - Oniszczuk & Associates
Strona główna »

Zakładanie spółek za granicą

Rejestracja spółki za granicą to proces skomplikowany, który często stanowi wyzwanie dla przedsiębiorców. Prawo handlowe w każdym kraju jest inne, a w czasie procesu rejestracyjnego bardzo łatwo popełnić błąd. Dzięki doświadczeniu zdobytemu na przestrzeni lat przy tworzeniu kilkuset podmiotów w Polsce i za granicą jesteśmy gotowi zająć się kompleksowo stworzeniem dla Państwa dowolnego typu spółki. Założenie firmy z naszą pomocą to dla przedsiębiorcy szybki start działalności i realizowanie wybranej strategii biznesowej.

Największe zalety rejestracji spółki za granicą?

Do największych zalet zakładania firmy za granicą należą:

  • optymalizacja obciążeń podatkowych – istnieją kraje, w których po rejestracji firmy będziesz płacić mniejsze podatki dzięki korzystniejszemu opodatkowaniu uzyskanych dochodów, a także zostaniesz zwolniony z prowadzenia rachunkowości czy składania sprawozdań rocznych,
  • pozyskanie nowych klientów na rynkach zagranicznych i zagranicznych inwestorów – rozszerzenie swojej oferty to nowe rynki i szansa na błyskawiczny rozwój dla Twojego przedsiębiorstwa,
  • zabezpieczenie majątku osobistego przed wierzycielami,
  • ukrycie swojego zaangażowania w dane przedsięwzięcie – zyskujesz pełną anonimowość, ochraniając stan majątkowy i tożsamość,
  • uzyskanie zwolnienia w podatku dochodowym.
CHCESZ UZYSKAĆ NIEODPŁATNĄ PORADĘ DOTYCZĄCĄ TEGO TEMATU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Jak założyć spółkę za granicą?

Motywacją do założenia spółki za granica są m.in. wysokie podatki w kraju rodzimym. Rejestracja spółek za granicą jest zbliżona do rejestrowania spółek w Polsce, z pewnymi różnicami. Rejestrowanie firmy poza granicami Polski powinno być poprzedzone dokładnym sprawdzeniem regulacji prawnych danej jurysdykcji. W zależności od wybranej przez przedsiębiorcę jurysdykcji analizujemy regulacje prawne i obciążenia finansowe w danym państwie oraz pomagamy naszym klientom przygotować niezbędne dokumenty. Warto założyć spółkę na terenie kraju, w którym biznes może się rozwijać. W ramach jednolitego rynku wewnętrznego UE, przedsiębiorcy mogą prowadzić działalność gospodarczą w obrębie unii europejskiej. Ze względu m.in. na mnogość inwestorów zagranicznych oraz przyjazny dla biznesu system opodatkowania, często wybierane w ostatnim czasie państwo do prowadzenia biznesu jest np. Cypr, Szwajcaria i Lichtenstein. W Kancelarii Oniszczuk & Associates przygotowujemy dokumentację rejestrową spółki oraz wspieramy naszych klientów podczas całego procesu rejestracji.

Wyzwania i problemy związane z założenie spółki za granicą

W różnych krajach panują odmienne zwyczaje gospodarcze, z tego powodu warto skorzystać z porad fachowców w kwestii założenia i prowadzenia działalności gospodarczej za granicą. Dlaczego? Przykładowo, samo założenie spółki w Anglii jest bardzo proste, z kolei prowadzenie tam działalności jest już bardzo skomplikowane. Każde państwo posiada inne regulacje, zakładanie i prowadzenie firmy za granicą będzie więc w każdym państwie nieco inne.

Zanim zdecydujesz się założyć działalność, warto uzyskać komplet informacji na temat prowadzenia działalności w danym kraju. Lata współpracy z przedsiębiorcami uświadomiły nam konieczność zapewnienia Klientom wsparcia ze strony niezależnych, współpracujących z nami specjalistów, których obecność często jest wymagana przepisami prawa.

CHCESZ UZYSKAĆ NIEODPŁATNĄ PORADĘ DOTYCZĄCĄ TEGO TEMATU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Przeniesienie spółki za granicę

Kancelaria Oniszczuk & Associates wspiera swoich klientów w procesie przenoszenia biznesu lub części biznesu za granicę albo w otwarciu nowego biznesu za granicą. Klienci, którzy myślą o prowadzeniu działalności gospodarczej w innym państwie, mogą liczyć na pomoc naszych wykwalifikowanych specjalistów, bez względu czy ich działalność to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, czy ma ona inną formę prawną. Przenoszenie biznesu za granicę może oznaczać otwarcie nowego podmiotu w wybranym kraju za granicą oraz przeniesienie ewentualnych działań operacyjnych za granicę. Istnieje również możliwość stworzenia holdingu, czyli organizacji grupującej podmioty gospodarcze, samodzielne pod względem prawnym i organizacyjnym, ale pod względem finansowym uzależnione od jednego z nich. W takim holdingu podmiot zagraniczny staje się właścicielem podmiotu polskiego. Rzecz jasna takie usługi, jak rejestracja firmy za granicą i pełna obsługa spółek w zgodzie z prawem podatkowym również świadczymy dla naszych klientów.

Zagraniczne konto bankowe dla spółki

Kancelaria Oniszczuk & Associates oferuje również swoim klientom pomoc w otworzeniu zagranicznego konta bankowego dla nowej spółki oraz pomoc w zmianie rezydencji podatkowej, w której reżim prawny przewiduje bardzo korzystne opodatkowanie dochodów osobistych, jak i dochodów pochodzących z prowadzonej działalności biznesowej.

Spółka offshore

Pod pojęciem „spółka offshore” należy rozumieć spółkę prawa handlowego, posiadającą osobowość prawną z siedzibą w państwie o niezwykle korzystnym systemie podatkowym. Instytucja spółki offshore w swojej konstrukcji zapewnia jednak o wiele więcej korzyści niż niskie opodatkowanie dochodów albo ich brak. Spółka offshore to również optymalizacja podatkowa przedsiębiorców.

Poszczególne spółki offshore zapewniają:

  • brak obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych i przedkładania sprawozdań finansowych,
  • powołanie innej osoby prawnej jako organ reprezentujący spółkę,
  • możliwość odbywania posiedzeń zarządu poza granicami państwa rejestrowego,
  • pełną anonimowość udziałowców w oficjalnych rejestrach.
CHCESZ UZYSKAĆ NIEODPŁATNĄ PORADĘ DOTYCZĄCĄ TEGO TEMATU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Nasza kancelaria zapewnia, przy współpracy z najbardziej renomowanymi lokalnymi partnerami, najlepszą ofertę na założenie spółek m.in. w:

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.
Napisz lub zadzwoń.