Firma w Belize

Karaiby tradycyjne uchodzą za region będący domeną rajów podatkowych, wolnych od podatków oraz księgowości, wśród których przez wiele lat prym wiodła Panama. Wraz z aferą tzw. Panama Papers i wyciekiem informacji z jednej z kancelarii prawnych przepisy w Panamie zaostrzono, co zmusiło beneficjentów spółek do szukania nowego kraju oferującego te same korzyści. Jest nim niewątpliwie Belize.

Zakładanie firmy w Belize

Spółka IBC w Belize oferuje wysoki poziom prywatności. Belize nie ujawnia swoich informacji bankowych ani fiskalnych żadnym podmiotom zagranicznym. Kwestia poufności klienta jest ugruntowana w prawie biznesowym i korporacyjnym. Jeśli chodzi o potencjalne ryzyko ujawnienia informacji rządom obcym, Belize jest prawdopodobnie jednym z najbardziej bezpiecznych i najbardziej poufnych jurysdykcji offshore. Nie ma też wymogu prowadzenia księgowości.
W 2012 r. Belize ogłosiło nowy pakiet dla właścicieli statków, aby ci przenieśli swoją banderę do tego kraju. Belize ma jeden z piętnastu największych otwartych rejestrów morskich na świecie. Większość dużych statków jest własnością zagraniczną, z czego 50% operuje w Azji. Zachodnioafrykańskie państwa naftowe, takie jak Nigeria, rejestrują w Belize swoje platformy wiertnicze. Za niewielką opłatą statki i urządzenia morskie, w tym platformy wiertnicze, mogą być zarejestrowane w ciągu jednego dnia i otrzymać tzw. certyfikat „good standing”.

Myślisz o założeniu firmy w Belize? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej działalności gospodarczej.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub