Firma w Singapurze - Oniszczuk & Associates - Obsługa Klientów Biznesowych

Firma w Singapurze

Maciej Oniszczuk
Zakładam spółki na całym świecie 🌍 Chronię majątek, zajmuję się ekspansją, optymalizacją, poufnością. Dowolny cel, dowolny kraj.

Firma w Singapurze

Singapur jest azjatyckim miastem-państwem położonym w pobliżu południowego krańca Półwyspu Malajskiego. Singapur jest aż 465 razy mniejszy od Polski, a liczy ponad 6 milionów mieszkańców.

Rejestracja spółki w Singapurze w paru słowach

Założenie firmy w Singapurze różni się od zakładania spółki w Polsce przede wszystkim tym, że można tego dokonać tylko online. Tamtejszy rząd jest otwarty na zagranicznych przedsiębiorców choć nie ukrywa, że dla tubylców otwieranie spółki w Singapurze jest mniej skomplikowane. Wszystko dzięki wysoko rozwiniętej swobodzie działalności gospodarczej.

Spółka w Singapurze a jej przedstawiciel

Kluczowym elementem jeśli chodzi o otwieranie spółki w Singapurze jest posiadanie lokalnego dyrektora bądź przedstawiciela i pomimo, że brzmi to dość poważne, ponieważ mało kto ma znajomego w tamtejszym kraju, to wiele firm i kancelarii prawnych oferuje pomoc w znalezieniu takiej osoby.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Rodzaje spółek w Singapurze

Singapur tak jak i inne kraje na świecie oferuje szereg rodzai spółek. Wszystko uzależnione jest, przede wszystkim, od przyszłego profilu działalności biznesowej jaką zainteresowany jest przedsiębiorca.

Otwieranie firmy w Singapurze wiąże się z koniecznością dokonania wyboru jej formy, skupmy się przede wszystkich na spółkach, a wyróżniamy wśród nich:

1. Partnership, który dzieli się na:

  • General Partnership – odpowiednik polskiej spółki cywilnej. Wspólnicy tej spółki ponoszą odpowiedzialność za jej zobowiązania całym swoim majątkiem solidarnie ze spółką.
  • Limited Partnership – najbardziej zbliżona do polskiej spółki komandytowo-akcyjnej. Odpowiedzialność wspólników ogranicza się tuta do wysokości wniesionych przez nich wkładów.
  • Limited Liability Partnership – „taka nasza” spółka partnerska. Podobnie jak w Polsce stworzona dla przedstawicieli „wolnych zawodów” takich jak: lekarz, architekt itp.

2. Private Limited – odpowiednik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie spółki w Singapurze jest najpopularniejsze właśnie w formie PRIVATE LIMITED. Spółka ta chroni przed długami, jest elastyczna i łatwa w rejestracji. Dzięki tym korzyściom otwieranie firmy w Singapurze jest dość prostym i szybkim procesem.

3. Public Limited – inaczej spółka akcyjna. Taka spółka w Singapurze musi posiadać minimum 50 akcjonariuszy.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Rejestracja spółki w Singapurze w pigułce

Jak zostało wcześniej wspomniane, spółkę w Singapurze rejestruje się przez Internet za pośrednictwem strony rządowej. Podobnie jak w Polsce konieczne jest posiadanie tamtejszego profilu zaufanego, którym podpisuje się wszystkie dokumenty. Dostęp do tego profilu mają osoby stale pracujące w Singapurze, w związku z tym o pomoc w tym zakresie należy się zwrócić do rodowitego Singapurczyka bądź zlecić to zadanie wyspecjalizowanym agencjom. Konieczne jest żeby Private Limited posiadało lokalnego dyrektora – jest to obowiązkowy element, którego nie jesteśmy w stanie obejść. Wspomniane wyżej agencje również świadczą pomoc w tym zakresie. Cały proces zamyka się w dwóch formularzach, które wypełniamy online.

Gotowa spółka w Singapurze/ kupno spółki w Singapurze/ zakup firmy w Singapurze

Kupno firmy w Singapurze, która została już wcześniej zarejestrowana nie jest praktykowane. Dlatego z reguły, samodzielna rejestracja firmy w Singapurze jest dużo korzystniejsza.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.
Napisz lub zadzwoń.