Firma na Bahamach

Firma na Bahamach

Bahamy są państwem wyspiarskim położonym na Oceanie Atlantyckim. Według danych z 2016 roku na 13 878 km² zamieszkiwało niecałe 400 tysięcy osób. Stolicą tego pięknego państwa jest Nassau. Bahamy są jednym z najbogatszych krajów obu Ameryk pod względem produktu krajowego brutto na mieszkańca. Bahamy są członkiem licznych organizacji międzynarodowych, w tym Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Podatki na Bahamach

Bahamy to wyspiarskie państwo złożone z kilkuset wysp i kilku tysięcy wysepek. Są one samorządnym członkiem brytyjskiej Wspólnoty Narodów oraz jednym z rajów podatkowych, ponieważ spełniają kluczową rolę jeśli chodzi o zakładanie spółki na Bahamach jako spółki offshore na świecie.

Rejestracja firmy na Bahamach rodzi wiele korzyści, między innymi w zakresie podatków. Brak jest obowiązku płacenia podatku dochodowego przez spółki, podatku od zysków, darowizn i spadków, powyższe organicznie jest dostępne przez pierwsze 20 lat prowadzenia działalności spółki. Ponadto otwieranie spółki na Bahamach jest wolne, w późniejszych latach istnienia firmy, od obowiązku składania sprawozdań finansowych.

Zakładanie firmy na Bahamach

Rejestracja spółki na Bahamach staje się coraz bardziej popularna. Aktualnie Bahamy oferują swoim systemem prawnym około dziesięciu struktur korporacyjnych. Odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczona odpowiedzialnością jest IBC – International Business Company (Międzynarodowa Spółka Handlowa). Bahamy stały się centrum biznesu offshore, gdzie zarejestrowanych jest 160 tysięcy takich firm. Otwieranie firmy na Bahamach, jak i zakup spółki na Bahamach opiera się na szeroko rozbudowanym prawodawstwie opartym na angielskim prawie zwyczajowym. Poza spółkami Bahamy oferują trusty i fundacje prywatne.

Spółka na Bahamach a kapitał zakładowy

Mimo kuszących korzyści na przyszłych przedsiębiorców czekają też obowiązki. Jednym z nich jest obowiązek wpłacenia kapitału zakładowego. Co ciekawe nie jest określona minimalna kwota i można go wnieść w dowolnej walucie. Co do zasady udziałowcy decydują się na wpłatę kapitału w wysokości 50,000.00 USD. Jest to kwota maksymalna dozwolona przy najniższej opłacie rządowej. Udziały na okaziciela są zakazane.

Księgowość na Bahamach

Gotowa firma na Bahamach musi prowadzić pełną księgowość. Założenie firmy na Bahamach wiążę się z koniecznością rejestrowania jej sytuacji finansowej. Co ciekawe, ksiąg owość taką można prowadzić także na terytorium innego kraju, np. w Polsce.

Otwieranie spółki na Bahamach wiąże się z obowiązkiem uiszczenia wszelkich opłat, w tym opłat rejestracyjnych i rządowych.

Gotowa spółka na Bahamach/ kupno spółki na Bahamach/ zakup firmy na Bahamach

Możliwe jest także kupno firmy na Bahamach, która została już wcześniej zarejestrowana. Z reguły gotowa firma na Bahamach jest stosunkowo „młoda”, nie prowadziła wcześniej żadnej działalności i została stworzona w celu jej późniejszej sprzedaży. Jednak z reguły, samodzielne, założenie spółki na Bahamach jest rekomendowane.

Interesuje Cię założenie spółki na Bahamach albo chcesz o tym porozmawiać?
Powierz to zadanie profesjonalistom. Skontaktuj się z nami.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Proszę wybrać formę kontaktu. Odezwiemy się do Państwa w ciągu 24h.
lub