Firma na Bahamach

Firma na Bahamach

Bahamy są państwem wyspiarskim położonym na Oceanie Atlantyckim. Według danych z 2016 roku na 13 878 km² zamieszkiwało niecałe 400 tysięcy osób. Stolicą tego pięknego państwa jest Nassau. Bahamy są jednym z najbogatszych krajów obu Ameryk pod względem produktu krajowego brutto na mieszkańca. Bahamy są członkiem licznych organizacji międzynarodowych, w tym Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Podatki na Bahamach

Bahamy to wyspiarskie państwo złożone z kilkuset wysp i kilku tysięcy wysepek. Są one samorządnym członkiem brytyjskiej Wspólnoty Narodów oraz jednym z rajów podatkowych, ponieważ spełniają kluczową rolę jeśli chodzi o zakładanie spółki na Bahamach jako spółki offshore na świecie.

Rejestracja firmy na Bahamach rodzi wiele korzyści, między innymi w zakresie podatków. Brak jest obowiązku płacenia podatku dochodowego przez spółki, podatku od zysków, darowizn i spadków, powyższe organicznie jest dostępne przez pierwsze 20 lat prowadzenia działalności spółki. Ponadto otwieranie spółki na Bahamach jest wolne, w późniejszych latach istnienia firmy, od obowiązku składania sprawozdań finansowych.

Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Skontaktuj się z nami »

Zakładanie firmy na Bahamach

Rejestracja spółki na Bahamach staje się coraz bardziej popularna. Aktualnie Bahamy oferują swoim systemem prawnym około dziesięciu struktur korporacyjnych. Odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczona odpowiedzialnością jest IBC – International Business Company (Międzynarodowa Spółka Handlowa). Bahamy stały się centrum biznesu offshore, gdzie zarejestrowanych jest 160 tysięcy takich firm. Otwieranie firmy na Bahamach, jak i zakup spółki na Bahamach opiera się na szeroko rozbudowanym prawodawstwie opartym na angielskim prawie zwyczajowym. Poza spółkami Bahamy oferują trusty i fundacje prywatne.

Spółka na Bahamach a kapitał zakładowy

Mimo kuszących korzyści na przyszłych przedsiębiorców czekają też obowiązki. Jednym z nich jest obowiązek wpłacenia kapitału zakładowego. Co ciekawe nie jest określona minimalna kwota i można go wnieść w dowolnej walucie. Co do zasady udziałowcy decydują się na wpłatę kapitału w wysokości 50,000.00 USD. Jest to kwota maksymalna dozwolona przy najniższej opłacie rządowej. Udziały na okaziciela są zakazane.

Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Zarejestruj spółkę »

Księgowość na Bahamach

Gotowa firma na Bahamach musi prowadzić pełną księgowość. Założenie firmy na Bahamach wiążę się z koniecznością rejestrowania jej sytuacji finansowej. Co ciekawe, ksiąg owość taką można prowadzić także na terytorium innego kraju, np. w Polsce.

Otwieranie spółki na Bahamach wiąże się z obowiązkiem uiszczenia wszelkich opłat, w tym opłat rejestracyjnych i rządowych.

Gotowa spółka na Bahamach/ kupno spółki na Bahamach/ zakup firmy na Bahamach

Możliwe jest także kupno firmy na Bahamach, która została już wcześniej zarejestrowana. Z reguły gotowa firma na Bahamach jest stosunkowo „młoda”, nie prowadziła wcześniej żadnej działalności i została stworzona w celu jej późniejszej sprzedaży. Jednak z reguły, samodzielne, założenie spółki na Bahamach jest rekomendowane.

Interesuje Cię założenie spółki na Bahamach albo chcesz o tym porozmawiać?
Powierz to zadanie profesjonalistom. Skontaktuj się z nami.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Proszę wybrać formę kontaktu. Odezwiemy się do Państwa w ciągu 24h.

    lub