Firma na Anguilli

Niewielka Anguilla znajduje się na Morzu Karaibskim i należy do terytoriów zależnych Wielkiej Brytanii o szerokiej niezależności wewnętrznej.

Zakładanie firmy na Anguilli

Lokalne spółki IBC charakteryzują się bardzo dużą poufnością. W żadnych dokumentach potrzebnych do rejestracji spółki nie podaje się danych osobowych udziałowców, sekretarzy lub dyrektorów. Do jej założenia wymagany jest minimum jeden udziałowiec i dyrektor, którymi mogą być osoby prawne, w tym inne spółki, oraz sekretarz. Anguilla to typowy raj podatkowy: spółki miejscowe, które prowadzą działalność gospodarczą za granicą, nie są opodatkowane podatkiem dochodowym i podatkiem
od obrotu, dlatego Anguilla jest idealnym miejscem do założenia spółki zajmującej się handlem międzynarodowym czy holdingiem. Nie ma wymogu składania sprawozdań finansowych, przeprowadzania audytów ani składania raportów rocznych, choć powinna prowadzona być księgowość w dowolnym miejscu na świecie. Jeśli posiada się tzw. status Overseas Agent można bezpośrednio wpisywać spółki do rejestru handlowego Anguilli. Cały proces trwa wtedy ok. 24 godziny.

Myślisz o założeniu firmy na Anguilli? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej spółki.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub