Firma na Guernsey - Oniszczuk & Associates - Obsługa Klientów Biznesowych

Firma na Guernsey

Maciej Oniszczuk
Maecenas quis justo metus
Zakładam spółki na całym świecie 🌍 Chronię majątek, zajmuję się ekspansją, optymalizacją, poufnością. Dowolny cel, dowolny kraj.

Spółka na Guernsey

Wyspa Guernsey to położona na Kanale La Manche brytyjska dependencja co oznacza, że obroną oraz sprawami zagranicznymi zajmuje się Wielka Brytania, zaś sprawami wewnętrznymi lokalne władze. Jak każdy raj podatkowy, Guernsey zapewnia działającym na jej terenie podmiotom odpowiednie korzyści: na Wyspie nie obowiązuje podatek od zysków kapitałowych, spadków ani VAT. Ze względu na szeroko zakrojone korzyści podatkowe terytorium Guernsey jest wykorzystywane zarówno przez klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na skalę międzynarodową.

Informacje podstawowe na temat otwierania firmy na Guernsey

Jeszcze w 2005 r. Guernsey znajdowała się na liście krajów i terytoriów stosujących szkodliwą konkurencję podatkową z 16 maja 2005 r. sporządzonej przez MF. Jednak od jakiegoś czasu nie znajdziemy jej tam, ponieważ jej władze przystały na pewne ustępstwa podpisując w 2013 r. z Polską dwie umowy: jedną w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w odniesieniu do przedsiębiorstw eksploatujących statki morskie lub statki powietrzne w transporcie międzynarodowym, a drugą w sprawie unikania podwójnego opodatkowania niektórych kategorii dochodów osób fizycznych.

Spółka LPP (ang. limited Liability Partnership, odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) posiada oddzielną osobowość prawną i pełną zdolnością prawną, która może posiadać aktywa, a jej niewątpliwym atutem jest elastyczność. W skład spółki LLP powinno wchodzić co najmniej dwóch członków. Wymagane jest, aby struktura przedsiębiorstwa posiadała pełnomocnika przebywającego na Guernsey (Resident Agent). Podkreślić należy, że umowa spółki nie jest publicznie dostępna, a co za tym założenie firmy na Guernsey nie wiąże się z obowiązkiem ujawniania osobom postronnym zasad rządzących relacjami między wspólnikami.

 

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Otwieranie firmy na Guernsey wymaga podjęcia decyzji, co do jej formy prawnej w zależności od celu założenia firmy na Guernsey i jej charakteru, by wybrać najkorzystniejszą formę z dostępnych:

Możliwe jest przekształcenie spółki na późniejszym etapie, już w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej. Na Guernsey nie ma rozróżnienia na firmy prywatne i publiczne.

Zakładanie spółki na Guernsey

Założenie spółki na Guernsey wymaga wybrania nazwy firmy, która nie może wprowadzać w błąd ani być niepożądana. Nazwa może również zawierać nazwisko założyciela.

Umowa spółki określa jej statut (regulamin wewnętrznego zarządzania i procedur spółki oraz prawa związane z udziałami) i podstawowe informacje, takie jak: nazwa, forma prawna działalności, dane każdego wspólnika (imię, nazwisko i adres) wraz z łączną wartością posiadanych udziałów.

Umowa spółki nie jest ogólnodostępna, więc zapewnia odpowiednią prywatność. Dokumenty założycielskie firmy należy złożyć u rejestratora wraz z opłatą rejestracyjną i wnioskiem o rejestrację, które muszą być podpisane przez licencjonowanego dostawcę usług korporacyjnych.

Rejestracja spółki na Guernsey trwa ok. 24 godzin, a za dodatkową opłatą może trwać nawet 2 godziny lub 15 minut od złożenia wniosku, dlatego mniej inwestorów decyduje się na zakup spółki na Guernsey, ponieważ proces rejestracji firmy jest relatywnie szybki.

Ze względu na stabilność polityczną regionu Guernsey oraz nadzór realizowany przez Komisję Usług Finansowych Guernsey (GFSC) prowadzenie biznesu uważa się za bezpieczne.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Podatki na Guernsey

Na Guernsey uchwalono prawo wprowadzające jednolity system podatku dochodowego dla całego sektora biznesu. Firmy podlegają obecnie opodatkowaniu 0% z wyjątkiem funduszy inwestycyjnych, niektórych regulowanych przedsiębiorstw (np. banki). Wyjątkiem od zerowego opodatkowania są również usługi powiernicze i usługi finansowe. Z kolei dochód uzyskany przez przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz przez firmy zajmujące się obrotnem nieruchomościami podlega opodatkowaniu stawką 20%.

W Guernsey nie ma podatku od spadków, podatków od zysków kapitałowych ani podatku od towarów i usług. Z tych powodów rejestracja firmy na Guernsey jest taka atrakcyjna i doskonale nadaje się do prowadzenia międzynarodowego biznesu.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Kupno firmy na Guernsey / gotowa spółka na Guernsey

Kupno spółki na Guernsey wiąże się z dużym ułatwieniem z powodu już ukończonych wymaganych formalności. Gotowa firma na Guernsey umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie działalności.

Jednakże otwieranie spółki na Guernsey może trwać mniej niż tydzień, więc zakup firmy na Guernsey nie jest praktykowany.

 

Najważniejsze informacje dotyczące osób prawnych zakładanych na Guernsey

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg istotnych informacji dotyczących prawnopodatkowego aspektu prowadzenia biznesu na Guernsey

Spółka LPP

Minimalny kapitał zakładowy
Brak
Możliwość zwolnienia spółki z audytu
Tak
Opodatkowanie dochodu
0, 10 lub 20%
Obowiązek zakładania konta firmowego
Brak
Minimalna liczba dyrektorów w spółce
1

Pytania i odpowiedzi:

Czy spółka musi posiadać fizyczny adres na Guernsey?
Tak, adres musi być wskazany w dokumentach spółki, ale wspólnicy mogą zdecydować się na korzystanie z biura wirtualnego.
Jakie elementy musi zawierać umowa spółki zakładanej na Guernsey:
Należy wskazać w niej m.in. nazwę podmiotu, rodzaj spółki, szczegóły dotyczące udziałów w kapitale, rodzaje prowadzonej działalności gospodarczej.
Jak długo trwa zakładanie spółki na Guernsey:
Przy użyciu szybkiej ścieżki spółkę można założyć nawet w kilkanaście minut. Częściej będą to jednak 24 godziny.

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.
Napisz lub zadzwoń.