Firma w Panamie

Panama to obok Kajmanów i Wysp Dziewiczych jedno z miejsc, które stworzyły termin „raj podatkowy”. To środkowoamerykańskie państwo o dużej anonimowości i wolności finansowej, a równocześnie stabilnym systemie prawnym i podatkowym zachwiało się po wybuchu afery Panama Papers. Jak bliżej wygląda prowadzenie działalności gospodarczej w Panamie po tym kryzysie?

Zakładanie firmy w Panamie

Posiadając siedzibę spółki w Panamie można prowadzić swój biznes w dowolnym kraju świata. To co jednak najbardziej interesuje zagranicznych przedsiębiorców to brak opodatkowania osiągniętych poza granicami Panamy dochodów fundacji i spółek offshore. Oznacza to jednocześnie, że jeśli działalność taka nie jest opodatkowana w państwie jej rzeczywistego prowadzenia to jest zwolniona całkowicie z podatku dochodowego. Panama Corp. nie muszą spełniać żadnych maksymalnych lub minimalnych
wymogów kapitałowych. Standardowy kapitał w wynosi 10.000 USD, ale nie ma obowiązku jego wpłaty w określonym czasie. W praktyce stwarza to możliwość założenia spółki z kapitałem o wartości 1 USD. Panama wprowadziła również szereg ułatwień dla osób zainteresowanych zakupem nieruchomości i rezydencją w tym kraju, przez co obok Kostaryki wyrasta na kolejny bezpieczny i nowoczesny azyl dla zamożnych emerytów na terenie tropikalnej Ameryki Środkowej.

Myślisz o założeniu firmy w Panamie? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej działalności gospodarczej.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub