Firma w Rosji

Ogromne terytorium Rosji stwarza szereg możliwości gospodarczych, otwierając furtkę na szerokie rynki oraz okazje ekonomiczne. Duży znaczenie miało dołączenie po 19 latach rozmów Rosji do organizacji WTO, co zwiększyło dostęp do rosyjskiego rynku nie tylko dla inwestorów z Europy ale i całego świata.

Zakładanie firmy w Rosji

Rynek rosyjski jest otwarty na obcokrajowców. W stosunku do obywatela polskiego, który chce założyć spółkę w Rosji nie stosuje się żadnych ograniczeń. Rosja może pochwalić się szybkim procesem rejestracji, jednak im większe miasto planujemy na siedzibę spółki tym dłuższy czas oczekiwania, który może sięgać 10 dni. Liczba wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością nie może być mniejsza niż 1, a większa niż 50. Co ciekawe prawo nie wprowadza żadnego ograniczenia co do obywatelstwa wspólników, ani członków zarządu. Nowo utworzona spółka podlega obowiązkowi rejestracyjnemu w urzędzie
skarbowym, statystycznym oraz w trzech pozabudżetowych funduszach (fundusz emerytalny, obowiązkowy fundusz ubezpieczeń zdrowotnych i fundusz ubezpieczeń społecznych). Struktura organizacyjna rosyjskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest zbliżona do naszej polskiej, wyróżniamy w niej: Walne Zgromadzenie, Zarząd oraz Organ Wykonawczy. Jednym z utrudnień przy zakładaniu spółki w Rosji jest fakt, że wszystkie dokumenty muszą zostać złożone w języku rosyjskim, stąd niezbędna okaże się pomoc wykwalifikowanych prawników i księgowych.

Myślisz o założeniu firmy w Rosji? Powierz to zadanie profesjonalistom. Nasza kancelaria zapewni Ci szybki start własnej spółki.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Prosimy zostawić wybrane dane, a skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h
lub