Wejście na rynek USA - Oniszczuk & Associates
Strona główna »

Wejście na rynek USA

Wejście na rynek USA

Jednym z etapów rozwoju firmy jest rozwinięcie swojego biznesu na rynki zagraniczne. Coraz częściej polscy przedsiębiorcy zainteresowani są wejściem na rynek amerykański m.in. poprzez eksport swoich towarów do stanów zjednoczonych lub bezpośrednią sprzedaż w USA.

Wejście na rynek amerykański

Każdy polski przedsiębiorca, który zamierza rozwinąć działalność biznesową na rynku amerykańskim i sprzedawać towary produkowane w Polsce przedsiębiorcą ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, tzw. sprzedaż profesjonalna – B2B, lub oferować swoje towary konsumentom w USA w tzw. modelu business to client -B2C powinien zapoznać się z unikalnymi wymogami amerykańskiego rynku. Zwłaszcza konkretnego stanu, w którym rozpocząć chce sprzedaż.

Analiza rynku amerykańskiego i przygotowanie unikalnej strategii biznesowej

Dlatego analiza rynku amerykańskiego i strategia wejścia na rynek Stanów Zjednoczonych Ameryki powinna być przygotowana we współpracy z doświadczonym doradcą. Analiza wejścia na rynek USA swoim zakresem powinna objąć nie tylko badanie produktu i grupy docelowej, ale także jurysdykcji prawnej. W USA wyróżniamy stanowe systemy prawne jak i prawo federalne, dlatego biorąc pod uwagę rozwinięcie swojego biznesu do Stanów Zjednoczonych Ameryki należy pomyśleć o konkretnych stanach. Obecnie najbardziej popularnymi i najczęściej wybieranymi przez polskich przedsiębiorców stanami do założenia spółki za granicą są stany: Delaware, Nevada i Wyoming.

Przygotowanie własnej unikalnej strategii wejścia na rynek Stanów Zjednoczonych Ameryki, by rozpocząć eksport do USA jest niezwykle kluczowe. Elementy, na które szczególnie należy zwrócić uwagę, to: miejscowe i federalne podatki oraz prawo, lokalizacja biznesu, forma prawna działalności, kwestie ubezpieczeń, zezwoleń i licencji.

Zalety i wartości rynku amerykańskiego

Rosnąca popularność ekspansji biznesowej na rynek amerykański jest wynikiem walorów jakie daje gospodarka Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wśród nich możemy wymienić: rozmiar i dużą siłę nabywczą, ponieważ rynek amerykański jest chłonny i dynamiczny, stabilność rządów i prawa amerykańskiego, co sprzyja poczuciu bezpieczeństwa wśród przedsiębiorców, zróżnicowanie geograficzne i konsumenckie, a także, a może zwłaszcza możliwość pozyskania inwestorów i finansowania dla swojej firmy. Stany Zjednoczone są liderem innowacji. Popularne jest finansowanie startupów w USA i pozyskiwanie finansowania ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Rozwijające się sektory w gospodarce Stanów Zjednoczonych Ameryki

Ciekawymi sektorami w gospodarce Stanów Zjednoczonych Ameryki stały się inwestycje w gry mobilne, gry komputerowe, aplikacje mobilne czy drukarki 3D. Zdecydowanie króluje tutaj nurt nowych technologii, cyfryzacji i komputeryzacji. Dlatego właśnie tak popularne stało się finansowanie startupów w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Inwestor w USA i pozyskiwanie kapitału w USA to jedne z lepiej wyszukiwanych haseł. Miejscowi inwestorzy najczęściej dofinansowują miejscowe firmy, dlatego warto rozważyć założenie spółki w USA.

Poszukujesz pomocy z wejściem na rynek Stanów Zjednoczonych Ameryki?

CHCESZ UZYSKAĆ NIEODPŁATNĄ PORADĘ DOTYCZĄCĄ TEGO TEMATU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.
Napisz lub zadzwoń.