Firma w Estonii

Firma w Estonii

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na założenie spółki za granicą. Wśród krajów najczęściej wybieranych przez polskich przedsiębiorców znajduje się między innymi Estonia.

Estonia jest republiką parlamentarną w Europie Północnej, nad Morzem Bałtyckim. Graniczy z Łotwą od południa i z Rosją od wschodu oraz z Finlandią przez Zatokę Fińską. Stolicą Estonii jest Tallinn, a obowiązującą w tym kraju walutą jest Euro. Otwieranie spółki w Estonii jest zachęcające dla zagranicznych inwestorów. Estonia od 2004 roku jest częścią Unii Europejskiej. W związku z tym nie ma żadnych szczególnych wymogów czy utrudnień co do założenia firmy w Estonii, dlatego też założenie firmy w Estonii dla obywatela Polski odbywa się bez problemów.

Rejestracja firmy w Estonii odbywa się online, a kraj kusi zagranicznych przedsiębiorców niskimi kosztami i podatkami.

Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Zarejestruj spółkę »

Zakładanie firmy w Estonii

Zakładanie spółki w Estonii może odbyć się co do zasady na dwa sposoby. Najprostszym i najszybszym sposobem na założenie spółki w Estonii będzie sytuacja, gdy Klient posiada estońską kartę e-rezydencji. W takim przypadku można przygotować wszystkie dokumenty do rejestracji spółki, a klient musi jedynie podpisać petycję zgłoszeniową kartą e-rezydencji. Rejestracja spółki w Estonii zostanie ustanowiona bezpośrednio w imieniu klienta. Jeżeli Klient nie posiada estońskiej karty e-rezydencji, zakładanie firmy w Estonii następuje pośrednio przez partnera estońskiego, a następnie udziały przekazywane są klientowi na podstawie pełnomocnictwa.

Otwieranie firmy w Estonii wiąże się z koniecznością posiadania estońskiego adresu. Spółka bez adresu nie zostanie zarejestrowana. Nie jest to jednak duża przeszkoda, ponieważ jeżeli Klient nie posiada adresu pod którym mógłby rozpocząć otwieranie spółki to można w tej sytuacji skorzystać z oferty firm, które zajmują się rejestrowaniem wirtualnych adresów, ponieważ bez problemów honorowane są usługi biur wirtualnych i wszystko może być załatwione online.

Podatki w Estonii

Jeżeli chodzi o podatki w Estonii należy wspomnieć, że system podatkowy tego kraju został skonstruowany bardzo prosto, tak aby przyciągać inwestorów. W Estonii nie ma podwójnego opodatkowania tej samej kwoty. Dodatkowo, podatek dochodowy płaci się dopiero w momencie dystrybucji dochodu. Oznaczać to będzie, że firma w Estonii nie płaci podatku tak długo, jak długo pieniądze zatrzymywane są w spółce, przykładowo w celu inwestowania w jej rozwój w przeciwieństwie do większości krajów w tym Polski, gdzie opodatkowanie pieniędzy jest realizowane w momencie otrzymania dochodu. Podatek więc płaci się w momencie wypłaty dywidendy udziałowcom, czyli w momencie podziału dochodów, a także w przypadku wydatków na reprezentację firmy czy wydatków, które nie są związane z prowadzeniem działalności.

Chcesz uzyskać nieodpłatną poradę dotyczącą tego tematu? Skontaktuj się z nami.Zarejestruj spółkę »

Gotowa spółka w Estonii

Kupno spółki w Estonii nie jest praktykowane. Zakup gotowej spółki w Estonii jest nieopłacalnym rozwiązaniem z uwagi na fakt, że rejestracja spółki odbywa się dość szybko.

Interesuje Cię założenie spółki w Estonii albo chcesz o tym porozmawiać?
Powierz to zadanie profesjonalistom. Skontaktuj się z nami.

Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Państwa zrobić. Proszę wybrać formę kontaktu. Odezwiemy się do Państwa w ciągu 24h.

    lub