Rejestracja spółki z o.o. przez Internet - Oniszczuk & Associates - Obsługa Klientów Biznesowych

Rejestracja spółki z o.o. przez Internet

Rejestracja spółki z o.o. przez Internet

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością drogą elektroniczną. Jest to możliwe dzięki specjalnemu portalowi teleinformatycznemu – S24. Dzięki temu przedsiębiorca może zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.

Spółka z o.o.

Jak powszechnie wiadomo, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najpopularniejszym rodzajem spółki prawa handlowego w Polsce. Jest ona spółką kapitałową, która posiada osobowość prawną. Założycielami spółki z o. o. mogą być zarówno osoby fizyczne jak i osoby prawne. Na tym etapie nie ma znaczenia obywatelstwo założycieli albo położenie ich siedziby. Podkreślić należy, że sp. z o. o. może zostać utworzona przez jednego bądź większą ilość wspólników. Wyjątkiem jest jednoosobowa spółka, która nie może samodzielnie utworzyć spółki z o. o.

Spółka z o.o. zakładana przez Internet

Zakładanie spółki z o.o. przy pomocy portalu S24 opiera się na wykorzystaniu wzorca umowy, który trafia do odpowiedniego miejscowo wydziału Krajowego Rejestru Sądowego. Sąd ma teoretycznie 1 dzień na rozpatrzenie złożonego w systemie wniosku. Co ciekawe dzięki temu zawarcie umowy spółki nie wymaga formy aktu notarialnego, a wkłady na pokrycie całego kapitału zakładowego powinny być wniesione tylko i wyłącznie gotówką. Przypomnijmy, że wysokość kapitału zakładowego nie może być niższa niż 5000 złotych, a  wartość nominalna jednego udziału to minimum 50 złotych.

CHCESZ UZYSKAĆ NIEODPŁATNĄ PORADĘ DOTYCZĄCĄ TEGO TEMATU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Rejestracja krok po kroku

Przedstawmy proces rejestracji w kilku krokach poniżej.

 1. System eKRS – rejestracja użytkowników:

Posiadanie aktywnego konta w systemie eKRS jest niezbędnym elementem jeśli chodzi o założenie sp. z o.o. online. Konto takie posiadać może zarówno obywatel Polski jak i cudzoziemiec.

 1. Informacje niezbędne do rejestracji:
  Przyszły przedsiębiorca, przed właściwym rozpoczęciem procesu rejestracji, musi skompletować następujące informacje:

  • firma (nazwa) rejestrowanej spółki,
  • dane adresowe spółki,
  • sąd rejestrowy właściwy wg siedziby spółki,
  • dane dot. składu osobowego spółki, tj.: lista wspólników, lista stawających, członków organów zarządczych spółki.
 1. Uzupełnienie formularza o dane w systemie:
  • wypełnienie formularzy i dokumentów oraz wniosku o wpis do KRS,
  • wybór odpowiednich kodów PKD – określenie przedmiotu działalności spółki.
 1. Wygenerowanie dokumentów i wniosków.
 2. Złożenie podpisu na dokumentach.
  Dzięki uprzednio założonemu kontu na portalu eKRS dokumenty możemy podpisać w dwojaki sposób. Po pierwsze za pośrednictwem kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu Profilem Zaufanym.
 1. Dokonanie opłaty
  Opłatę w wysokości 350 złotych (250 zł tytułem wpisu spółki do KRS oraz 100 zł za wpis w Monitorze Sądowym i Gospodarczym) należy dokonać za pośrednictwem zewnętrznego systemu płatności elektronicznej.

Po ukończeniu wszystkich powyższych kroków następuje przesłanie wniosku do sądu miejscowo właściwego wg. siedziby spółki z o. o.

Proszę mieć na uwadze, że powyższe informację zostały przedstawione w sposób skrótowy. Nasi prawnicy pomogą Państwu rozwiać wszelkie wątpliwości związane z rejestracją spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet.

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.
Napisz lub zadzwoń.