Zakładanie konta zagranicznego - Oniszczuk & Associates
Strona główna »

Zakładanie konta zagranicznego

Zakładanie konta zagranicznego

Kancelaria Oniszczuk & Associates stale współpracuje z szeregiem prestiżowych zagranicznych banków oraz instytucji finansowych w różnych państwach, co pozwala na zaoferowanie klientom kancelarii uproszczonego oraz ułatwionego dostępu do pełnego zakresu usług tych podmiotów, w tym bezpieczne konta dla spółek zagranicznych klientów oraz obywateli Polski.

Konto zagraniczne – dlaczego warto?

Kancelaria prawna Oniszczuk & Associates pomaga w zakładaniu zagranicznych rachunków bankowych dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych. Konto w banku zagranicznym to sposób na uporządkowanie finansów swojej firmy, jeśli prowadzi ona działalność za granicą.

Zagraniczne konto bankowe pozwala na:

  • Rozliczanie się z kontrahentami w lokalnej walucie,
  • Skuteczną ochronę kapitału
  • Gwarancję wypłacalności,
  • Dostęp do nowych okazji inwestycyjnych

Jak założyć konto w zagranicznym banku?

Procedura otworzenie rachunku bankowego w zagranicznym banku w każdej instytucji wygląda inaczej. Na sytuację taką nakładają się przepisy wewnętrzne danej placówki bankowej jak i regulacje prawne konkretnego państwa.

W przeważającej mierze banki wymagają jednej wizyty beneficjenta rzeczywistego rachunku w swoim oddziale w celu przeprowadzenia krótkiego wywiadu dotyczącego strategii biznesowej firmy oraz złożenia wzoru odręcznego podpisu. Podstawowe formalności, aby zagraniczne konto bankowe mogło zostać utworzone, polegają na:

  • wypełnieniu formularzy danego banku, gdzie umieszcza się najważniejsze dane dotyczące podmiotu gospodarczego, beneficjenta rzeczywistego, przyczyn chęci otworzenia rachunku w danej placówce i kraju, powiązania firmy z państwem, będącym siedzibą banku itp.; oraz
  • przejścia tzw. procedury „due diligence”.
CHCESZ UZYSKAĆ NIEODPŁATNĄ PORADĘ DOTYCZĄCĄ TEGO TEMATU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

 

Due diligence to poddanie podmiotu gospodarczego oraz/lub osoby fizycznej wyczerpującej, wielopłaszczyznowej analizie pod względem kondycji handlowej, finansowej, prawnej i podatkowej. Bank może nas poprosić zarówno o notarialnie poświadczenie dokumentu tożsamości i wzoru popisu, wyciąg z prywatnego konta bankowego, kopie paszportu, list referencyjny z banku rezydencji albo podpisane przez osobę piastującą zawód zaufania publicznego, zaświadczenie o miejscu zamieszkania w kraju, w którym chcemy otworzyć konto bankowe – takim zaświadczeniem może być przetłumaczony przysięgle rachunek za media stacjonarne, tj. gaz, woda, prąd, na którym widnieje nasze imię i nazwisko oraz adres zamieszkania.

Procedura zakładająca konto w zagranicznym banku zazwyczaj wymaga również udowodnienia powiązania działalności podmiotu gospodarczego z krajem siedziby banku. Chodzi tu o wykazanie takich powiązań jak: zatrudnienie pracowników, będących obywatelem danego kraju, posiadanie w danym państwie kontrahentów biznesowych, dystrybucja swoich towarów w tym kraju itp. Wymogi uwierzytelniające jednak na tyle różnią się w każdym banku i kraju od siebie, że najkorzystniej jest skonsultować się telefonicznie albo mailowo z interesującym nas oddziałem banku, by uzyskać najbardziej aktualne i rzetelne informacje na temat funkcjonującej procedury.

CHCESZ UZYSKAĆ NIEODPŁATNĄ PORADĘ DOTYCZĄCĄ TEGO TEMATU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Jak założyć konto w zagranicznym banku przez Internet?

Pomimo częstego wymogu wizyty beneficjenta rzeczywistego w oddziale banku podczas procedury zakładania rachunku bankowego, konto zagraniczne przez Internet nie jest niemożliwe. Część instytucji bankowych daje możliwość rozpoczęcia procedury założenia rachunku na odległość, czyli online. W takiej sytuacji wszelkie dokumenty przesyła się w formie skanów, zazwyczaj wymagany jest też notarialnie poświadczony wzór podpisu wraz z apostille albo rozmowa telefoniczna bądź wideokonferencja.

Ciekawym rozwiązaniem są również ostatnio bardzo popularne portfele elektroniczne, tj. systemy płatności typu EMI. Utworzenie takiego konta jest dużo prostsze, szybsze i zawsze odbywa się online. Obecnie coraz więcej operatorów portfeli elektronicznych umożliwia nie tylko przelewy internetowe, ale wydaje także swoje karty płatnicze, co okazuje się niezwykle przydatne na co dzień.

Oferujemy produkty takich instytucji jak między innymi:

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.
Napisz lub zadzwoń.