Firma w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - Oniszczuk & Associates - Obsługa Klientów Biznesowych
Strona główna »

Firma w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Maciej Oniszczuk
Zakładam spółki na całym świecie 🌍 Chronię majątek, zajmuję się ekspansją, optymalizacją, poufnością. Dowolny cel, dowolny kraj.

Firma w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie – w skrócie ZEA – są państwem arabskim położonym w Azji i składającym się z siedmiu emiratów, takich jak: Abu Zabi, Dubaj, Szardża, Adżman, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fudżajra. Stolicą kraju jest Abu Zabi, a mieszkańcy na co dzień posługują się językiem arabskim. Walutą ZEA jest dirham.

Zakładanie firmy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zakładanie spółki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wiąże się z dokonaniem wyboru co do jej formy. Spółka w Zjednoczony Emiratach Arabskich może przybrać jedną z trzech form.

Po pierwsze jest to spółka OFFSHORE. Jest ona uznawana za spółkę wirtualną, a nie rezydenta. Otwieranie firmy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich związane jest z koniecznością posiadania 100 % udziałów w tej spółce. Założenie firmy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie wymaga od klienta wizyty w ZEA (nie dotyczy Dubaju i Ajmanu). Jeśli chodzi o konto bankowe, należy skorzystać z usług banku, który oferuje usługi bankowości internetowej.

Ponadto wyróżniamy spółki Free Zone. Są one w 100 % własnością przedsiębiorcy. Rejestracja spółki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich gwarantuje przedsiębiorcy możliwość otrzymania wizy do ZEA na okres 3 lat, pod warunkiem że nie wyjedzie on z Emiratów na dłużej niż 6 miesięcy. Jeśli chodzi o ten rodzaj spółki, celem jej założenie konieczna jest wizyta w ZEA, dotyczy to również zakładania konta bankowego.

Trzecim rodzajem spółki jest odpowiednik naszej polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – Mainland. Utworzenie tego rodzaju spółki możliwe jest tylko przy współpracy z lokalnymi Emiratami, tzn. przedsiębiorca nie jest jedynym właścicielem spółki. Lokalny partner jest posiadaczem 51 % udziałów w spółce. Przy tym rodzaju spółki również konieczna jest wizyta w Emiratach celem jej rejestracji oraz założenie konta bankowego.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Podatki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Jak zostało wspomniane wyżej, ZEA składa się z siedmiu emiratów i każdy z nich wprowadza własne przepisy podatkowe. Ponadto można powiedzieć, że system podatkowy Emiratów jest mieszanką prawa muzułmańskiego i prawa europejskiego. Otwieranie spółki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich związane jest z szeregiem korzyści podatkowych, takich jak brak podatku od zysków kapitałowych, brak podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych ,a także brak VAT i podatku u źródła.

Gotowa spółka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich / kupno spółki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich / zakup firmy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Kupno firmy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, która została już wcześniej zarejestrowana nie jest praktykowane. Dlatego z reguły, samodzielne założenie firmy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dużo korzystniejsze.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Najważniejsze infromacja o spółce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

  • Spółka musi posiadać co najmniej jednego dyrektora i jednego udziałowca,
  • Dyrektor i udziałowiec w spółce mogą być tą samą osobą,
  • Istnieje możliwość posiadania tzw. „dyrektorów korporacyjnych”,
  • Wizyta w ZEA nie zawsze jest wymagana do utworzenia firmy, większość czynności dokonywana jest zdalnie,
  • Dubaj jest rajem dla podatników,
  • Nie ma publicznych rejestrów spółek, ZEA oferuje pełną anonimowość i prywatność, a także ochronę wszelkich innych informacji,
  • Nie ma z góry ustalonych przepisów o rachunkowości i księgowości.
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ZYSKASZ ZAKŁADAJĄC FIRMĘ W TYM KRAJU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.
Napisz lub zadzwoń.